שיטת 4 השלבים של שמחה אייזנר להפסקת התקפי חרדה
 

התקפי החרדה שבשו לי יכולת החשיבה, האם אוכל להחזיר את זה?

התקפי חרדה מתמשכים יכולים עם הזמן לגרום לפחד תמידי מהופעת התקף חרדה נוסף. במצב זה, במקום להרגיש רוגע ושלווה, אתה מרגיש באופן תמידי סוג של דריכות, מתח ועירנות מוגברת.

מצב זה אינו מצב טבעי של הגוף, והגוף צריך אנרגיה מוגברת על מנת "לשמר" את המצב הזה. כשהגוף צריך אנרגיה נוספת, הוא לוקח אותה ממערכות פחות חשובות להישרדות כמו למשל ממערכת החשיבה והשכל.

בטח קרה לך פעם שהדלקת מכשיר חשמלי בבית והפיוז קפץ ורק כאשר כיבית מכשיר אחר, יכולת להדליק את המכשיר אותו רצית להדליק.

הכוונה היא: לגוף יש אנרגיה מוגבלת, והיא אמורה להתחלק בין כל המערכות השונות. כשמערכת מסויימת מרגישה שהיא צריכה להיות מופעלת באופן תמידי, היא חייבת לקחת אנרגיה ממערכת אחרת.

מערכת זמינה לדבר ש"אינה נחוצה" להישרדות מיידית היא מערכת החשיבה.

לסיכום, הסיבה שאתה מרגיש שיכולות החשיבה, הריכוז וההתבוננות שלך נפגעו זה לא מהסיבה שהם באמת נפגעו, אלא אך ורק מהסיבה שהאנרגיה הדרושה להפעלתם כרגע נלקחת לשימור ההפעלה של תחושות המתח, עירנות ודריכות השייכות למערכת ההישרדות.

ברגע שהתקפי החרדה ייפסקו, ועמם יפסק הפחד מהופעת התקף נוסף, דבר שבאופן אוטומטי יוביל להפסקת המתח והעירנות המוגברת, מערכת ההישרדות כבר לא תצטרך להפעיל את תחושות ההגנה השונות, האנרגיה של הגוף תחזור למערכת החשיבה והשכל ואתה תחזור להרגיש כפי שהרגשת לפני שההתקפים התחילו - בעל יכולת חשיבה, ריכוז והתבוננות מעולים.

 

.

איך לעצור התקפי חרדה

        מתנה מיוחדת!
   מלא את פרטיך להורדה:

שם פרטי
 
אימייל     
      
בהרשמתך תצורף לניוזלטר שיגיע מעת לעת.
      פרטיך לעולם לא יועברו לאדם אחר.