שיטת 4 השלבים של שמחה אייזנר להפסקת התקפי חרדה
 

האם זה אתה? חלק 1

הסתכל על המשפטים וראה אם הם מצלצלים לך כנכונים:

 

"התקפי החרדה החלו ביום אחד בהיר בלי שציפיתי לזה, בלי שידעתי מה זה, בלי שהייתי מוכן לזה. מאז ההתקף הראשון, אני כבר לא אותו בן אדם"

"בהתחלה חשבתי שזהו התקף לב או משהו פיזי אחר, רק אחרי שהלכתי לבית חולים ולמספר רופאים, התחלתי להבין שאולי זה משהו אחר"

"בפעם הראשונה שזה קרה לי כל כך פחדתי, הייתי בטוח שאלו השעות האחרונות שלי"

"מאז ההתקף הראשון, אני כל הזמן מפחד מהתקף נוסף שיבוא"

"אני פשוט לא מכיר את עצמי. מאדם שמח, חברתי, חייכן, אנרגטי, הפכתי להיות פחדן. אני פשוט כל היום מפחד"

"מהם התקפי החרדה האלו? למה הם לא מפסיקים? הם נמצאים איתי כל כך הרבה זמן, איך הם לא עברו כבר?"

"האם זהו עונש על חטאים שעשיתי? האם זה סוג של כפרת עוונות? אני לא יכול לתת הסבר הגיוני נוסף ללמה אני חווה את ההתקפים האלו"

"אני לא מבין למה אלוקים לא עוזר לי לפתור את הבעיה הזאת. הרי הוא יכול לעצור אותה תוך רגע. למה אני ממשיך וסובל?"

"למה כל מה שאני מנסה לא עובד? ניסיתי להרגע, ניסיתי לקחת חופשות, ניסיתי טיפולים שונים, אך עדיין ההתקפים נמשכים? האם זה משהו בי שלא טוב? האם נגזר עלי לחיות עם זה לנצח?"

"איך מפסיקים את התקפי החרדה? אני יתן את כל מה שיש לי בשביל הפתרון המלא לבעיה הזאת"

"אין דבר שאני יותר רוצה בעולם מאשר להפסיק את התקפי החרדה, זה כמו המשאלה הכי גדולה שלי. אחרי מילוי המשאלה הזאת, שום דבר בעולם כבר לא יהיה אתגר בשבילי"

"למה חברים שלי שמחים, מאושרים, מצליחים, ורק אני בשקט עם התקפי החרדה הבלתי פוסקים האלו ועם הפחד המתמיד מההתקף הבא"

"אף פעם לא הייתי אדם קנאי, אך מאז התחילו ההתקפים, אני מוצא את עצמי לפעמים מקנא בחברים שלי. אם הייתי כמותם, הייתי מנצל כל רגע ורגע מהחיים להוציא את מקסימום הפוטנציאל שלי. הם לא יודעים עד כמה הם במצב טוב. לו הם רק היו יודעים..."

"התקפי החרדה האלו שינו אותי. אף פעם לא הייתי כל כך מכונס בעצמי, שקוע במחשבות שלי ביני לבין עצמי. תמיד הייתי יותר בצד של הנתינה ושל העזרה לזולת. כיום, אני רק שקוע בהישרדות שלי"

"עוד כמה זמן אצטרך לחוות את התקפי החרדה האלו? האם הם אף פעם לא ייגמרו?"

"איך זה ייתכן שהשקעתי כל כך הרבה שעות בחיפוש אחרי פתרון להתקפי החרדה ועדיין לא מצאתי את הפיתרון? האם יכול להיות שאין לזה פיתרון?"

"התקפי החרדה האלו הרסו לי את החיים. פעם הייתי יוצא בלי לחשוב פעמיים. היום אני מוצא את עצמי ממציא תירוצים לכל אדם שמנסה להזמין אותי לאירוע או לשמחה משפחתית. אני כל היום תקוע בבית בלי יכולת לצאת. אני פשוט מפחד שיגיע פתאום התקף חרדה"

"אני לא בטוח שאנשים מסביבי מכירים אותי באמת. הם מכירים אותי בתור איך שאני עכשיו, הם לא יודעים כמה שהייתי שונה פעם"

"האם ההתקפים האלו אי פעם יעברו? זה לא הגיוני שכל חיי אצטרך לחיות איתם? איך אגשים את החלומות שפעם היו לי? איך אגשים את עצמי מבחינה משפחתית? מבחינת הצלחה בעבודה? מבחינת חברים? חייב להיות שיש לבעיה הזאת פתרון מסויים"

"מעניין איך שההתקפים האלו כל כך חזקים ועם זאת אני מוצא שאני מתמודד איתם בסדר גמור. לפני ההתקפים, לא הייתי מדמיין שאני יכול לחיות עם כזאת בעיה. ועכשיו, אני רואה שכבר זמן לא קצר אני חי איתם. האם לאט לאט אני מתרגל לכך שהם חלק מחיי?"

"למה חברים שלי, שלקחו סמים / עישנו דברים שונים / עשו דברים מסוכנים - מרגישים נפלא, שמחים ומאושרים, ודווקא אני, שתמיד הייתי יותר שקול ואחד כזה שלא קופץ לכל דבר, מרגיש התקפי חרדה?"

חלק 2

 

.

איך לעצור התקפי חרדה

        מתנה מיוחדת!
   מלא את פרטיך להורדה:

שם פרטי
 
אימייל     
      
בהרשמתך תצורף לניוזלטר שיגיע מעת לעת.
      פרטיך לעולם לא יועברו לאדם אחר.