שיטת 4 השלבים של שמחה אייזנר להפסקת התקפי חרדה
 

האם זה אתה? חלק 2

"התקפי החרדה זה הניסיון הכי קשה שקרה לי בחיים שלי. כל מיני ניסיונות / אתגרים שהיו לי בחיים, מתגמדים לעומת הדבר הזה"

"איך אני מפסיק את זה? אני מכיר את עצמי בתור אדם כשרוני, שמסוגל לפתור בעיות בכוחות עצמו. הצלחתי בהרבה דברים לא שגרתיים בחיים שלי. והנה יש משהו, שנראה כל כך פשוט להפסקה, אך משום מה, אני פשוט לא מצליח לצאת מהבעיה הזאת"

"האם התקפי החרדה ייפסקו אי פעם? אני כבר לא יודע למי להאמין. אחד אומר שזה ניתן לריפוי, אחד אומר שצריך ללמוד איך לחיות עם זה. אך לא הגיוני לי שאני "צריך ללמוד איך לחיות עם זה". איך אפשר ללמוד איך לחיות עם כזה דבר נורא?"

"התקפי החרדה שינו לי את הצורה שבה אני מסתכל על החיים שלי. פעם היה לי יומן מסודר, הייתי מתכנן שבועות, אפילו חודשים שלמים מראש מה אני יעשה. כרגע, אני בקושי מתכנן את יום המחרת. אני כל הזמן בפחד מההתקף הבא. אני כל הזמן בהימנעות מעשיית פעולות, אני רק רוצה שלא יגיע התקף. אני מעדיף להיות בבית ולקרוא ספר כל היום, מאשר לעשות פעולה שאולי תביא עלי התקף חרדה"

"למה כח המחשבה לבדו לא מצליח לעצור את התקפי החרדה? אני מדמיין את עצמי בלי ההתקפים, אני אומר לעצמי הרבה פעמים ביום "הכל בסדר". למה בדברים אחרים כח המחשבה והדמיון עובדים נפלא, אך דווקא כאן הם לא תורמים?"

"אני מפחד. אני רוצה ללמוד / להקים עסק / להצליח בדברים מסויימים, אך איך שזה נראה עכשיו - אני לא יודע אם אוכל להצליח בעשיית הדבר הזה"

"התקפי החרדה שבשו לי את יכולת החשיבה. פעם הייתי יכול להתרכז אפילו למשך שעות על דבר אחד. כיום, אני בקושי מסוגל להתרכז יותר מעשר דקות. אני כל הזמן מרגיש את הלב שלי דופק, את הגוף שלי במתח. אני פשוט לא יכול להתרכז. זה גורם לי לאבד הרבה מאד דברים"

"איך מטפל יכול לעזור לי להפסיק את זה? כבר ניסיתי כל כך הרבה שיטות וטכניקות שלא עזרו לי. האם יש מטפל שכן יכול לעזור לי?"

"הדבר הכי מפחיד בהתקף החרדה זה התחושה שאני עומד להתעלף. להתעלף נראה לי כמו הדבר הכי מפחיד שיכול לקרות לי. אני מעדיף לאבד את כל כספי מאשר להתעלף ליד אנשים. זה איבוד שליטה טוטאלי"

"הפחד להשתגע מציף אותי לפעמים. איך אני יודע שאני לא משוגע? איך אני יודע שלא יקרה לי משהו בלתי הפיך כתוצאה מהתקפי החרדה האלו? אני פשוט בפחד מתמיד שאולי אני בעצם מזיק לעצמי ושלא יהיה לי תקנה בסוף"

"הדבר שמאיים עלי הכי הרבה זה הפחד שפתאום יתרחש התקף חרדה ליד הקרובים אליי. לפחות ליד המשפחה שלי, אני רוצה לשדר נורמליות ולהיות "עצמי", אני פשוט מת מפחד שפתאום גם ליד בני משפחתי יקפוץ עלי התקף חרדה וישבש לי את ההתנהגות הנורמלית והטבעית"

"אם לא היו לי התקפי חרדה, הייתי המאושר באדם. הייתי כל היום שמח, מאושר, מגשים את החלומות שלי. אח, אני רק מחכה לרגע שהתקפי החרדה יצאו מחיי, אני אעשה סעודת הודייה ענקית, אני אתן צדקה כפי שאף פעם לא נתתי, אני אפרסם את השיטה שעזרה לי לצאת מהתקפי החרדה, אני אהיה אדם שונה, כזה שעוזר לאחרים, תורם מזמנו ומעניק ידע חיוני לזקוקים לו. אני כל כך רוצה להגיע למקום הזה!"

"בלי התקפי החרדה, הייתי עושה ספורט. ההתקפים האלו גרמו לי להפסיק להתעמל מהפחד שפתאום יקרה לי התקף באמצע האימון. אני כל כך מתגעגע לאימונים שהייתי עושה. אני מרגיש שחסר לי משהו מהותי בחיים. איך שייגמרו ההתקפים, מיד אחזור לספורט שהייתי עושה פעם"

חלק 3

 

.

איך לעצור התקפי חרדה

        מתנה מיוחדת!
   מלא את פרטיך להורדה:

שם פרטי
 
אימייל     
      
בהרשמתך תצורף לניוזלטר שיגיע מעת לעת.
      פרטיך לעולם לא יועברו לאדם אחר.