שיטת 4 השלבים של שמחה אייזנר להפסקת התקפי חרדה
 

האם זה אתה? חלק 3

"התקפי החרדה שבשו לי את חיי החברתיים. פעם ידעתי מי החברים שלי, ידעתי מתי להתקשר אליהם, מתי לפגוש אותם. ידעתי להשקיע בחברויות השונות שלי. הכרתי בערך החשוב שלהם. כיום, אני מוצא שאני נמנע מלפגוש את חבריי, אפילו חבריי הטובים ביותר. אני נמנע ליזום קשרים חדשים, אני פשוט נמנע מהרבה פעילויות חברתיות שפעם הייתי רואה אותם כחלק חשוב מאד מחיי"

"בלי התקפי החרדה, הייתי הרבה יותר שמח. מאז שהתחילו ההתקפים, הפכתי להיות קצת דכאוני. משהו בשמחה הטבעית שהייתה לי פעם פשוט השתבש. אני כבר שכחתי איך זה פשוט להרגיש שמח באופן טבעי"

"לפעמים אני מטיל ספק בנורמליות שלי. אולי אני בעצם לא נורמלי? אולי אני מרגיש את מה שהמשוגעים מרגישים? מבחינות מסויימות, הספקות האלו קשים לי יותר מההתקפים"

"ההתקפים גורמים לי להרגיש שאני לא בסדר. הרי לא יכול להיות שאם הייתי בסדר גמור מכל הבחינות אז הייתי מרגיש את התקפי החרדה. אם אני מרגיש אותם, ולאורך כל כך הרבה זמן, בטח יש משהו בהתנהגות שלי / בחיים שלי שלא בסדר"

"למה התקפי החרדה קשורים? אני לפעמים שובר את הראש שלי בלנסות להבין אלו טראומות כבר עברתי שבגללן התקפי החרדה הגיעו אלי"

"האם ארגיש יום אחד נקי? האם באמת אתרפא מההתקפים? האם יש סוף לבעיה הזאת? אין דבר שאני יותר מייחל אליו בעולם. ברגע שאני יתרפא מהכל, אני אזכור לעד כמה שהתקופה הזאת הייתה קשה, ואחפש אנשים עם בעיה דומה כדי שאוכל לעזור להם גם להתרפא ממנה. משימת חיי תהיה עזרה לאנשים עם בעיות דומות"

"אם לא היו לי את ההתקפים האלו, הייתי יכול לנסות ליזום דברים. הייתי מתחיל פרוייקטים / מתחיל מקום לימודים חדש / מתחיל לנסות להתקדם בעבודה. בגלל הפחד המתמיד מהתקפי חרדה במקומות בלתי מוכרים, אני פשוט נשאר בסטטוס שלי. האם זה אי פעם ישתנה?"

"בלי ההתקפים, הייתי הרבה יותר פעלתני. הייתי עושה הרבה יותר במקום העבודה, הייתי יוצא הרבה יותר עם החברים. אני יכול להגיד שבגלל הפחד המתמיד מההתקף הבא אני פועל על רבע מהיכולות שלי"

"מתי כבר אמצא את הפתרון להתקפי החרדה? אני מחפש כבר הרבה מאד זמן מהו הפתרון המלא לבעיה הזאת. עד עכשיו הצלחתי רק להתקדם קצת. אני עדיין מחפש את הפתרון המושלם לבעיה"

"זה פשוט לא הגיוני שאצטרך ללמוד לחיות עם זה כל החיים כפי שחלק מהאתרים שנכנסתי אליהם כתבו. אני יודע שיש מטרה לחיים שלי. אני יודע שלא באתי לעולם רק בשביל לסבול ולהתמודד עם הסבל הזה. חייב להיות פתרון לבעיה הזאת"

"כשאמצא סוף סוף את הפתרון להתקפי חרדה, אהיה המאושר באדם. אף אחד לא יזהה אותי מרוב האושר שאהיה שרוי בו. זה יהיה הרבה יותר מלזכות בלוטו"

"התקפי החרדה גרמו לי לפקפק ביכולות שלי. פעם הייתי בטוח ביכולות שלי. הייתי מציב לעצמי יעדים ופועל עד שהייתי מגיע למיצוי המטרה. כיום, אני בקושי מציב לעצמי אתגרים כלשהם. אני רק מחכה ליום שיעבור"

"איך יכול להיות שדווקא לי, שתמיד הייתי היותר כשרוני בחבורה, הגיעו התקפי חרדה? ראובן לדוגמא, שתמיד היה פחות ממני, היה הרבה יותר מתאים שלו יגיעו התקפי חרדה. איך זה יכול להיות שדווקא לי הם הגיעו?"

"פעם הייתי עושה דברים בלי לחשוב פעמיים. הייתי קופץ מעל גדירות, קופץ לאתגרים קשים, עושה דברים שרק "אמיצים" עושים. כיום, אני בקושי עושה משהו שאני לא "חייב" לעשות אותו. אני לא מבין, איך השתניתי כל כך?"

"בלי התקפי החרדה אהיה אדם "רגיל". אני עכשיו מבין שהכי חשוב בחיים זה לאו דווקא להיות מיליונר או להשיג את המכונית הכי יפה, אלא דבר ראשון פשוט להיות בריא בנפש. אחרי שהתקפי החרדה ייגמרו, אעריך כל כך הרבה את החיים ה"רגילים", דבר שלפני התקפי החרדה לא יכולתי כל כך להעריך"

"אמא! מה כבר עשית לי שבגלל זה יש לי כיום התקפי חרדה? אבא - האם זה בגללך? ראובן / שמעון / לוי - האם זה בגלל אחד מכם? אני כל כך משתדל לחפש מאיפה הכל התחיל, ואני לא מצליח למצוא! האם זה אומר שלא אוכל לרפא את הבעיה? הרי לכאורה צריך לדעת מאיפה התחילה הבעיה כדי לרפא אותה?"

חלק 4

 

.

איך לעצור התקפי חרדה

        מתנה מיוחדת!
   מלא את פרטיך להורדה:

שם פרטי
 
אימייל     
      
בהרשמתך תצורף לניוזלטר שיגיע מעת לעת.
      פרטיך לעולם לא יועברו לאדם אחר.