שיטת 4 השלבים של שמחה אייזנר להפסקת התקפי חרדה
 

האם זה אתה? חלק 4

"אם התקפי החרדה יירפאו אהיה כל כך שמח שלא אחזור להיות כפי שהייתי לפני זה. לפני זה הייתי בסוג של תחרות, רציתי להתקדם, להצליח, להגיע לאנשהו, להיות מישהו. אם התקפי החרדה יירפאו, דבר ראשון אתחיל להנות מהדברים הקטנים. מלקום בבוקר, מלשתות כוס קפה, מלדבר עם חבר. אני כבר לא כל כך מתרגש מהדברים חיצוניים"

"לפעמים אני מתלבט, האם התקפי החרדה אומרים שאני בעצם אדם "לא שוה"? הרי לאנשים "שוים" אין כאלו בעיות? התקפי החרדה פגעו לי בתחושת הערך העצמי שלי. אני כבר לא מרגיש "שוה" עם כולם כפי שהייתי מרגיש פעם"

"התקפי החרדה גרמו לי לפקפק בתחושות שלי. פעם הייתי סומך על תחושת הבטן שלי, כיום, אני כבר לא כל כך בטוח. קשה לי לפעמים לקבל אפילו את ההחלטות הפשוטות ביותר, דבר שפעם לא היה בכלל בעיה ולא הייתי חושב על זה ליותר ממספר שניות"

"אני שם לב שלפעמים אני עושה דברים מספר פעמים. אני בודק מספר פעמים שנעלתי את דלת הכניסה לבית. אני בודק מספר פעמים שכיביתי את המחשב. אני כבר לא סומך כל כך על האינטואיציה שלי, אני חייב לבדוק שבאמת עשיתי את הדברים השגרתיים"

"בלי התקפי החרדה, הייתי יוצא לעולם, ועושה את מה שאני רוצה לעשות במלוא העוצמה. בגלל התקפי החרדה, אני גם לא עושה את הרצונות האמיתיים שלי, וגם כשאני כן עושה משהו אמיתי, אני עושה אותו בעשירית מהעוצמה שאני יודע שיש באפשרותי לעשות".

"בלי התקפי החרדה הייתי שלו. בגלל התקפי החרדה אני כל הזמן במתח. אני זוכר איך פעם הייתי קם בקלות בבוקר ורץ לפעולות של היום. היום לוקח לי המון זמן רק לקום מהמיטה, וגם כשאני קם, מרוב המתח והפחד, אני עושה כל דבר לאט. איפה האנרגיה שהייתה לי פעם?"

"התקפי החרדה גרמו לי לסדר עדיפויות שונה בחיים. אני עכשיו מבין שהנאות, השגת דברים חומריים וכדומה הם רק שניים לבריאות. אף פעם לא חוויתי את ההרגשה הזאת בחיי בכזאת עוצמה לפני תחילת התקפי החרדה"

"אם היה שיקוי שכשלוקחים אותו התקפי החרדה נגמרים לעד, הייתי טס מסביב לעולם ונותן הכל רק כדי לשתות מהשיקוי הזה"

"התקפי החרדה גרמו לשיבוש ב"אני שלי". פעם היו לי מטרות, היה לי אידיאלים, הייתי מתנדב במקומות שונים, הייתי מאמין בערכים מסויימים. כיום, הדבר היחיד שמעסיק אותי זה לשרוד את היום"

"אני לא מאמין איך הגעתי למצב שבו אני נמצא עכשיו. כל חיי לא ציפיתי שאי פעם אגיע לאיפה שאני עכשיו. זו צרה שאף פעם לא הכרתי, שפתאום הגיעה אליי בלי שום התראה מוקדמת, אף פעם לא חלמתי שאגיע למקום בו אני מצוי בימים אלו"

"התקפי החרדה הבלתי פוסקים כבר גרמו לי לפקפק בבריאות המח שלי. אני כבר לא יודע אם אני באמת בריא או לא. אני זוכר איך פעם בכלל לא היה לי ספק בכך שאני בריא מאד. אך כיום, אני כבר לא סומך על עצמי בנקודה הזאת"

"איך יכול להיות שדווקא לי, בעל מודעות עצמית גבוהה, רגישות מיוחדת, יכולות רוחניות ועוד, הגיעו התקפי החרדה? תמיד הייתי בטוח שלי אף פעם לא יהיו בעיות חמורות. זה פשוט סותר לי את כל התפיסה שהייתה לי לגבי עצמי. אני עכשיו כבר לא כל כך בטוח שאני באמת ברמה גבוהה"

"האם זה הכל עניין של להאמין? האם זה סוג של פלסבו? האם הבעיה היא שאני חושב יותר מדי, ואם רק לא הייתי בכלל חושב על ההתקפים הם היו מפסיקים?"

חלק 5

 

.

איך לעצור התקפי חרדה

        מתנה מיוחדת!
   מלא את פרטיך להורדה:

שם פרטי
 
אימייל     
      
בהרשמתך תצורף לניוזלטר שיגיע מעת לעת.
      פרטיך לעולם לא יועברו לאדם אחר.