שיטת 4 השלבים של שמחה אייזנר להפסקת התקפי חרדה
 

האם זה אתה? חלק 5

"בלי התקפי החרדה, הייתי מוצא את הייעוד שלי בחיים וממלא אותו. התקפי החרדה הפכו אותי לאדם יותר ממוקד מבחינת ההבנה של מה חשוב בחיים ומה טפל. אני כיום מבין שדברים מסויימים שאנשים עובדים בשבילם שנים רבות, הם סתם שטויות, ודברים "בסיסיים" ו"מובנים מאליהם" להרבה אנשים - הם הדברים החשובים באמת. לו רק הייתי מרגיש טוב, הייתי יכול לשתף את התובנות שלי עם שאר העולם"

"התקפי החרדה גרמו לי לתפוס שבעצם כל המחלות הפיזיות הן כלום לעומת המחלות הרגשיות. במחלות פיזיות מקבלים הרבה תמיכה, יש בתי חולים, יש רופאים, יש פרוטוקולים מסודרים למחלות השונות. ואילו כאן, אף אחד כמעט לא יודע על הבעיה שלי, אף אחד לא יודע איך לטפל בה באמת, אף אחד לא תומך בי בצורה מלאה. אני מרגיש לפעמים שהייתי מעדיף מחלה פיזית, קשה אפילו, מהתקפי החרדה הנוראיים האלו"

"בלי התקפי החרדה, הייתי הרבה יותר חכם. שנים עוברות, ואני לא מחכים בשום דבר. אין לי את הפנאי הנפשי ללמוד, לעיין, לפתח את עצמי. אני מרגיש שחבריי לומדים, מתפתחים, ואני נשאר באותו המקום. האם אוכל אי פעם להשלים את הפער הזה?"

"התקפי החרדה הפכו אותי לצל. פעם הייתי בולט בח'ברה. הייתי אומר בדיחות, הייתי מספר סיפורים, הייתי שפיץ. כיום אני יושב בצד, ומסתכל על מי שתפס את מקומי. אני לא יודע אם אי פעם אחזור למקום הטבעי שלי. אני מפחד שכל חיי אשאר ככה"

"פעם הייתי קולט עניינים מהר. היום אני מרגיש שלוקח לי המון זמן לקלוט רעיונות מסויימים. מה זה אומר? האם אני לא יכול לחשוב בצורה ברורה?

"התקפי החרדה הפסיקו את מנגנון התיאבון שהיה לי פעם. פעם הייתי רעב ואז הייתי אוכל ומרגיש שבע. היום אני אף פעם לא רעב באמת ולא שבע באמת, אני כל הזמן מתנדנד באמצע. אני מרגיש שאני לא מאפשר לעצמי להגיע למצב של רעב אמיתי כי אולי במצב כזה לא ארגיש שליטה"

"התקפי החרדה שיבשו לי את סדר היום שלי. פעם הייתי הולך לישון בשעות מסויימות וקם בשעות מסויימות. כיום, הכל מבולגן, כל יום אני משנה את השעה בה אני הולך לישון וקם. איפה הסדר המופתי שהיה לי פעם? האם הוא אי פעם יחזור?"

"התקפי החרדה הפכו אותי לאדם חרדתי. לפני כל דבר שאני צריך לעשות אני מתלבט אם לעשות או לא. לפני כל פעולה אני חושב, אני לא ספונטני, "זורם", "חסר עכבות" כפי שהייתי פעם. הפכתי להיות מאד מחושב. האם אחזור לספונטניות הרגילה שכל כך אהבתי לחיות בה?"

"אני לא באמת מאמין שאפשר לפתור את הבעיה הזאת לחלוטין. עם הטיפולים שעברתי והזמן הרב שעבר, משהו אצלי התחיל טיפה לערער על המסוגלות שלי להחלים מהבעיה הזאת לחלוטין"

"אם לא אתרפא מהבעיה הזאת, איך אחיה / אתחתן / אתקדם במקצוע, איך בעצם אחיה חיים "מקובלים" (מלשון - כפי שמקובל בחברה) אם יש לי את הבעיה הזאת? האם נגזר עלי לחיות חיי חרדה?"

"אני מאמין שאתרפא מהבעיה, אך אני לא יודע מתי. בינתיים הזמן עובר, ואני תקוע. מתי כבר אוכל להרגיש שהשתחררתי מהתקפי החרדה? האם זה יגיע בזמן הקרוב?"

 

.

איך לעצור התקפי חרדה

        מתנה מיוחדת!
   מלא את פרטיך להורדה:

שם פרטי
 
אימייל     
      
בהרשמתך תצורף לניוזלטר שיגיע מעת לעת.
      פרטיך לעולם לא יועברו לאדם אחר.