שיטת 4 השלבים של שמחה אייזנר להפסקת התקפי חרדה
 

האם לחפש את הטיפול המהיר והזול ביותר?

התקפי חרדה הם תופעה קשה ובהחלט מגיע לך לסיים את הבעיה במהירות המירבית, ואם אפשר, גם במחיר הזול ביותר.

אפשר למצוא מטפלים ומרכזים שונים המציעים טיפול לבעיית חרדה ב-3 פגישות, ב-4 פגישות, ב-6 פגישות וכן הלאה.

לאור זאת, למה ללכת למקום המציע טיפול שיקח מספר פגישות רב יותר?

התשובה היא: אם במקומות המפרסמים שהם מטפלים במספר פגישות מועט היו באמת לוקחים אותך אל מקום בו אתה בריא לחלוטין, בלי שום התקפי חרדה ובלי שום פחד מהגעת התקף חרדה נוסף, אז באמת אין שום סיבה שתלך למקום בו לוקח זמן רב יותר לקחת אותך אל המקום הזה.

אולם, אם תסתכל באתרים השונים המציעים מספר פגישות מועט, ותחפש מה הם כותבים שנחשב הצלחה מבחינתם, תראה שהם כותבים שהצלחה זה שיפור במצב / הקלה במצב וכדומה.

אני בטוח שבמקומות האלו יש גם אנשים שמתרפאים לחלוטין, אך זאת לא המטרה המוצהרת. כלומר, אם לא תגיע למקום הזה, זה לא ייחשב כאי-הצלחה.

ייתכן ובמקום כזה, תעבור מספר פגישות, שלאחריהם תרגיש טוב יותר, אך לא ריפאת את הבעיה לחלוטין.

הדבר דומה לקניית טלפון שלא תמיד מחייג. או לקניית מיקרוגל שרק מחמם 75 אחוז מהרצוי. או להליכה לרופא שיניים שלא משלים לחלוטין סתימה שהוא עשה. או הליכה לניתוח שבסוף הניתוח המנתח לא תופר את המקום שנותח.

במילים אחרות, כמו שבכל מוצר שאתה קונה אתה דבר ראשון בודק האם המוצר מעניק לך מטרה מסויימת, כך גם כשאתה בא לבחור טיפול בהתקפי חרדה - תבדוק אם הוא מעניק לך את המטרה שאתה רוצה - הפסקת התקפי החרדה באופן מלא.

עם השנים הגיעו אליי הרבה אנשים שלפניי היו במרכזים שונים, וראיתי שהמקומות האלו אמנם העניקו טיפול קצר יותר, אך הטיפול לא לקח אותם למקום בו אין כלל חרדות.

בתלמוד בבלי מסכת עירובין דף נג עמוד ב מובא הסיפור המפורסם על "דרך קצרה שהיא ארוכה ודרך ארוכה שהיא קצרה" (אפשר לראות תרגום כאן).

בסיפור הזה, רבי יהושע בן חנניה רוצה להגיע לעיר מסויימת, ובוחר ללכת בדרך "הקצרה שהיא ארוכה". הדרך הזאת בסופו של דבר הובילה אותו למבוי סתום, והוא היה צריך לחזור על עקבותיו וללכת בדרך "הארוכה שהיא קצרה".

הדרך הקצרה היא אמנם קצרה... אך היא לא תמיד לוקחת אותך למטרה שלשמה יצאת לדרך.

לסיכום המאמר, כמו שכאשר אתה קונה מוצר אתה לא קונה את המוצר רק לפי המחיר או משך הזמן שלוקח לו לעשות משהו, אלא לפני הכל אתה בודק האם הוא עושה את מה שאתה מעוניין שהוא יעשה, כך גם כשאתה בא למצוא טיפול להתקפי חרדה, דבר ראשון תבדוק אם הטיפול באמת מיועד להפסיק את ההתקפים לחלוטין.

כשאתה פונה למקום מסויים, תשאל את המקום: "האם בסוף הטיפול לא יהיו לי התקפי חרדה בכלל, וגם לא יהיה לי את הפחד מחזרתם וגם לא יהיו לי פחדים נוספים שהגיעו עם הזמן (פחד לצאת מהבית, פחד להיות במקומות סגורים, פחד להיות במקומות הומי אדם וכו')?"

רק אחרי שהמקום עונה לך "כן", תתחיל לשקול את השיקולים האחרים. אך אם המקום לא באופן מוצהר שואף לקחת אותך אל המקום הזה (ולא מתפשר על "הקלה" בלבד), גם אם הוא יהיה קצר או זול, יש סיכוי מסויים שהוא לא יקח אותך אל המקום אליו אתה רוצה להגיע, ואז בזבזת זמן ומשאבים שהיית יכול להשקיע במקום שכן היה יכול לקחת אותך אל המקום הזה.

 

.

איך לעצור התקפי חרדה

        מתנה מיוחדת!
   מלא את פרטיך להורדה:

שם פרטי
 
אימייל     
      
בהרשמתך תצורף לניוזלטר שיגיע מעת לעת.
      פרטיך לעולם לא יועברו לאדם אחר.