שיטת 4 השלבים של שמחה אייזנר להפסקת התקפי חרדה
 

אם טיפולים שעברתי לא עזרו לי, איך טיפול אחר יעזור?

אם ניסית טיפולים רבים ושונים על מנת לעצור את התקפי החרדה, והטיפולים לא מנעו מהם להמשיך ולהופיע, ייתכן ואתה תוהה - איך טיפול אחר כן יצליח לעזור לי? הרי ניסיתי כל כך הרבה דברים שלא עזרו עד היום?

כדי לענות על השאלה, אחלק את סוגי הטיפולים ל-4:

1. טיפול המתייחס למודע בלבד. טיפול כזה מתמקד בעיקר בדיבור ובשיחה. אתה נדרש לדבר על דברים שחווית במהלך חייך, על קשריך עם משפחתך, על מקום העבודה שלך וכדומה. בטיפול מסוג זה ייתכן ויש רצון מצד המטפל להגיע לתת-מודע, אך הטיפול לא עובד באופן ישיר, רציף ובלתי אמצעי עם התת-מודע.

2. טיפול המתייחס לגוף. טיפול כזה ילמד אותך הרפיות, נשימות נכונות, דרכי אכילה נכונות, שינה נכונה, איך לנהל את הגוף נכון וכדומה. בטיפול מסוג זה ייתכן ולא יתייחסו כלל לתת-מודע אלא אך ורק לגוף.

3. טיפול המנסה ללמד אותך מחשבות חיוביות או התנהגויות נכונות. טיפול כזה יראה לך איך לערוך רשימה של מחשבות שליליות ואיך להחליף אותן עם מחשבות חיוביות. נוסף על כך, ייתכן ויציעו לך להחליף התנהגויות שונות בהתנהגויות שיגרמו לך להיות במצב יותר רגוע.

גם בטיפול מסוג זה, אין התייחסות ישירה לתת-מודע אלא לרובד המודע (מחשבות הן ברובד המודע ואינן חלק מהתת-מודע. לפי מחקרים, פחד יכול להופיע עוד לפני מחשבה).

4. טיפול המתייחס לתת-מודע. בטיפול מסוג זה, מלבד דיבור קצר בפגישה הראשונה להבין את הבעיה, בשאר הזמן יש תקשורת ישירה ובלתי אמצעית עם התת-מודע במטרה לשחרר משם את שורשי ההתקפים.

בטיפול כזה אין הרבה דיבור על העבר, אין צורך להרחיב על קשרים שונים וכדומה. כמו כן, אין התייחסות לגוף וכן אין החלפת מחשבות או שינויי התנהגויות.

התקפי חרדה אינם נובעים מדבר חיצוני כמו מחשבות או התנהגויות, אלא אך ורק בגלל מידע המצוי בתת-מודע.

באופן תאורטי, אתה יכול להיות מסוכסך עם כל בני משפחתך, להזניח את הגוף לחלוטין, לחשוב שלילי ולעבוד בעבודה שאתה לא אוהב ובכל זאת לא להרגיש התקפי חרדה. וזה מהסיבה שהתקפי חרדה פשוט לא נובעים מדברים חיצוניים אלא אך ורק מדברים פנימיים.

הדבר דומה לוירוס בגוף. אתה לא צריך להבין אותו, לשנות דברים בעצמך וכדומה - אתהרק צריך להוציא את הוירוס (דרך אנטיביוטיקה לדוגמא) ובזה הוירוס וההשפעה שלו תיפסק. כך גם עם התקפי חרדה - אתה רק צריך לשחרר את השורשים שלהם ואז הם ייפסקו, בלי תלות בדברים חיצוניים כאלו ואחרים.

לסיכום, למרות שניסית טיפולים רבים וממושכים, ייתכן וההתקפים לא נעצרו מהסיבה שהטיפולים שניסית לא הגיעו לתת-מודע, למקום ממנו מתחילים ההתקפים.

אם תלך לטיפול העובד באופן ישיר עם התת-מודע ותשחרר משם את שורשי ההתקפים, ההתקפים ייפסקו ולא יופיעו יותר.

 

.

איך לעצור התקפי חרדה

        מתנה מיוחדת!
   מלא את פרטיך להורדה:

שם פרטי
 
אימייל     
      
בהרשמתך תצורף לניוזלטר שיגיע מעת לעת.
      פרטיך לעולם לא יועברו לאדם אחר.