שיטת 4 השלבים של שמחה אייזנר להפסקת התקפי חרדה
 

התייאשתי! שום דבר לא יעזור לי!

מכתב אישי לסובל מהתקפי חרדה שהתייאש מהאפשרות שיצא מהבעיה:

חבר יקר,

פעם היית שמח, אנרגטי ומוצלח. היו לך שאיפות רבות, חלומות ומטרות אליהם שאפת להגיע.

היית בטוח שתצליח להגיע למטרות שהצבת לעצמך. האמנת בזה בכל רמ"ח איבריך. "ידעת" שתגיע אליהם.

התקפי החרדה שהתחילו להופיע משום מקום קטעו לך את כל מהלך החיים שצפית לעצמך.

התקפי חרדה היו בעיה שמעולם לא שמעת עליה, מעולם לא חשבת שתקלע אליה, ומעולם לא העלית בשום דמיון שגם אם תקלע לכזו בעיה, שלא תצליח לצאת ממנה בזמן קצר.

התקפי החרדה הממושכים גרמו לך לצמצומים והמנעויות רבות. אתה נמנע מלצאת למקומות חברתיים, אתה נמנע מלהתקדם במקום העבודה, אתה נמנע מפעילויות שיכולות לקדם אותך. אתה עושה כל דבר על מנת שלא תחוש התקף חרדה.

המצב המתמשך הזה גורם לך להתחיל לפקפק. אולי אני לא כזה מצליח כמו שחשבתי שאני? אולי לא נועדתי למשהו משמעותי?

בשלב מסויים ניסית טיפולים שונים. הלכת מתוך אמונה שהטיפולים יעזרו לך. השקעת בטיפולים, השקעת בשיעורי בית, עשית כל מה שהמטפל אמר לך לעשות.

אך לצערך, הבעיה לא חלפה.

השילוב של התמשכות הבעיה יחד עם אי הצלחת הטיפול הגבירה אצלך את תחושות היאוש. בסתר לבך התחלת כבר לחשוב שאולי כך תצטרך לחיות כל חייך.

כבר התחלת "לתכנן" איך תחיה עם הבעיה. כבר חישבת איך תעביר את החיים כאשר הבעיה ברקע. כבר התחלת "לוותר" על הדברים אותם רצית להשיג כמו מקום עבודה מסויים, רכוש מסויים או בת זוג מסוג מסויים.

חבר - שים לב מה קרה. מאנרגיה מכווננת להצלחה ולהשגת יעדים משמעותיים הפכת להיות אנרגיה המכווננת לחיים של הישרדות וקטנות.

למרות שאתה גולש עכשיו באתר זה, למרות שאתה רואה את סיפורי ההצלחה השונים, למרות שאתה מבין שיש כאן שיטה היכולה לעזור לך, אתה עדיין "מפטיר כלאחר יד" את הכל. שום דבר כבר לא מצליח לשכנע אותך שאפשר לעצור את הבעיה.

חבר - האם ידעת שכפי שאתה מרגיש עכשיו כמעט כולם מרגישים? כלומר - כמעט כל מי שהגיע אליי והשתחרר מהבעיה גם חשב בהתחלה שהוא במצב קשה ואולי אפילו אבוד? שכמעט כל אחד ניסה טיפולים שונים שלא עזרו לו?

כלומר: חלק מהבעיה היא כל מחשבות ה"ייאוש" השונות. המחשבות שאתה חושב הן לא באמת מחשבות "הגיוניות" / "שכליות" / "רציונליות" / מחשבות המגיעות ממך האמיתי. הן אך ורק מחשבות הנובעות מהתת-מודע המנסה להשאיר אותך במצב בו אתה נמצא עכשיו!

במילים אחרות: אם היית במצב בו היית פעם, לפני שההתקפים התחילו, לא היית חושב שאי אפשר לפתור את הבעיה הזאת. גם אם היית הולך לטיפול שלא הצליח, לא היית "מגיע למסקנה" שאי אפשר לעצור את הבעיה, אלא היית מגיע למסקנה שפשוט עדיין לא הגעת למקום הנכון לעצירת הבעיה!

הסיבה היחידה שיש לך עדיין התקפי חרדה היא אך ורק מהסיבה שעדיין לא הלכת אל המקום עם הידע והנסיון לעצור בעיה זו. ברגע שתגיע למקום הנכון עם הכלים הנכונים, לא יהיה סיבה למה שלא יצליחו לפתור גם לך את הבעיה.

חבר - ננסה ביחד לעשות טכניקת שיקוף.

דמיין את עצמך יושב בכסא מולך. דמיין שהיושב מולך שואל אותך: "אני מיואש, אין לי סיכוי להשתחרר מהתקפי החרדה, מה לעשות???"

תראה את עצמך שואל אותו: "למה אתה כל כך מיואש?"

שים לב מה היושב בכסא עונה, ייתכן והוא יענה:

  • "כי יש לי את זה כבר כל כך הרבה זמן".
  • "כי ניסיתי כל כך הרבה טיפולים שלא עזרו לי".
  • "כי אפילו כדורים לא עזרו לי".
  • "כי המצב שלי קשה מאד".
  • "כי ניסיתי בעצמי להפסיק את ההתקפים עם הרבה טכניקות ולא הצלחתי".
  • "כי שמעתי שהבעיה הזאת לא עוברת אף פעם לחלוטין".
  • "כי אין לי סיכוי כבר. אני פשוט אבוד!"
  • כל תשובה אחרת.

מה אתה עכשיו עונה לו? תראה מה מתגלגל לך מהפה באופן אוטומטי.

מן הסתם אתה עונה לו: "אני מבין את המצב. אני מבין שקשה לך. אך בא נחשוב בהיגיון. יש לך בעיה מסויימת. בעיה זו קיימת כבר זמן רב בעולם. יש אותה למאות אלפים במדינת ישראל. יש אותה למיליונים באמריקה. יש אותה למיליונים באירופה. יש אותה למיליונים ביבשות האחרות. בטח לפחות בן אדם אחד בכל העולם מצא לזה פתרון?!

הרי לא יכול להיות שכל הסובלים מהתקפי חרדה סובלים "בשקט" ואף אחד בכל העולם לא מצא את הדרך להפסיק את הבעיה?!"

האין זה מה שהיית עונה לו?

חבר - רוב האנשים שהגיעו אליי במהלך השנים היו חצי מיואשים - חצי סקפטיים. באמת אחרי שיש לך בעיה במשך זמן רב אתה מתחיל לחשוב שתצטרך לחיות איתה למשך שאר חייך.

אך למרות החשש והספק - השיטה הצליחה עם אנשים אלו.

עד היום עבדתי עם מקרים מאד "קשים". עבדתי עם אנשים שהיו מאושפזים במקומות שונים. עבדתי עם אנשים שניסו להתאבד. עבדתי עם אנשים שניסו מעל 10 סוגי כדורים פסיכיאטריים במהלך שנים רבות. עבדתי עם אנשים שהוציאו מעל 100,000 שקל על טיפולים שונים ועוד. האם באמת אתה המקרה הקשה והמסובך ביותר?

חבר - גם אם כרגע אתה מיואש, נסה לחשוב בהיגיון. לא הגיוני שאינך מסוגל להפסיק בעיה זו! זה סך הכל בעיה בתחום הנפש שעם הכלי הנכון אפשר להפסיק אותה.

עם השנים פיתחתי את שיטת 4 השלבים להפסקת התקפי חרדה. שיטה זו עובדת באחוזים גבוהים מאד. חבל שתחמיץ את ההזדמנות לעצור את ההתקפים, ולחזור לחיים שהיו לך פעם.

הטכניקה עובדת גם במקרים "קשים" ו"מורכבים". וכאמור, ראיתי לא מעט מקרים "קשים" ו"מורכבים".

חבר - גם אתה יכול להנצל מבעיה זו ולהרגיש כפי שאתה אמור להרגיש - בריא, חיוני, שמח וחזק.

בין אם תנסה את שיטת הטיפול שלי ובין אם לא תנסה אותה - אל תתייאש ממציאת הטיפול הנכון עבורך. אם תאמין בכל לבך שאתה מסוגל למצוא את הפתרון לבעיה ותתאמץ למצוא אותה - בסוף תמצא אותה.

אני מאחל לך הצלחה!

שמחה

"לעולם אינך מקבל משאלה מבלי לקבל גם את היכולת להגשימה"
- ריצ'ארד באך

 

.

איך לעצור התקפי חרדה

        מתנה מיוחדת!
   מלא את פרטיך להורדה:

שם פרטי
 
אימייל     
      
בהרשמתך תצורף לניוזלטר שיגיע מעת לעת.
      פרטיך לעולם לא יועברו לאדם אחר.