שיטת 4 השלבים של שמחה אייזנר להפסקת התקפי חרדה
 

התקפי חרדה בהריון - חלק שלישי

(לחלק הראשון לחץ כאן, לחלק השני לחץ כאן)

"מה יקרה אם יום אחד אני ובעלי נפרד? אני מקדישה את כל המאמץ להריון וללידה ולבסוף אולי נפרד? למה לי להכנס לכל זה, לקחת את כל האחריות והמאמץ, כאשר לבסוף הזוגיות שלי אולי לא תחזיק מעמד?"

"הריון הוא תהליך ארוך. אני לא רגילה להכניס את עצמי לכאלו מחוייבויות ארוכות שאין לי שום דרך לצאת מהם"

"מי מבטיח שלא יקרה לתינוק שום דבר? אני מפחדת שיהיה לי תינוק עם בעיה מסויימת, או שמשהו יקרה לו אחרי הלידה בשלב מסויים, ואז כל חיי אצטרך לטפל באדם חולה?! למה לי להכנס לתוך האפשרות הזאת בכלל?"

"אי מפחדת מהאפשרות שלא אוכל לתת לילד את מה שהוא צריך. איך אוכל לעמוד בפניו כשהוא יבקש משהו שלא אוכל לתת לו?!"

"הורים שלי היו רעים אליי. אני יודעת שלהוליד יתן להם סיפוק ואושר. אני פשוט לא רוצה שהם יחוו את התחושות האלו בגללי"

"הריון נראה לי כעינוי. הבטן לאט לאט מתרחבת. אני צריכה כל הזמן לחשוב על העובר. אני צריכה להזהר בכל פעולה שאני עושה. שעכשיו אתחייב לכזה דבר למשך תשעה חודשים?"

"איך אדע לחנך את הילד?! יש כל כך הרבה שיטות / גישות / כיוונים. יש כל כך הרבה הורים עם כוונות טובות שיצאו להם ילדים לא מחונכים בעליל. איך אני יודעת שאצליח לחנך את הילד שלי בצורה טובה? אולי הוא יצא בסוף עבריין חס וחלילה?!"

"אני מפחדת שאהיה בהריון ובעלי לא יתן לי מספיק תשומת לב. זה לא פייר! אני צריכה לתת את כל הכוחות שלי, ובעלי כלל לא ישתתף בזה!"

"הריון נראה לי כתהליך שאין דרך לצאת ממנו. אני מפחדת ממחוייבויות, מהסכמים, מאחריות. איך אכנס לתוך התהליך הזה בידיעה צלולה שאין דרך לצאת ממנו?!"

"לידה מעוררת בי אסוציאציות של דם, כאב, איברים פנימיים. כל הדברים האלו תמיד הפחידו אותי. אני לא רוצה לחוות את זה!"

"אני לא יודעת כמה זמן יימשך הלידה. אני מפחדת שאצטרך להיות במשך ימים בבית חולים, חסרת ישע, חסרת יכולת לעשות משהו. איך אוכל לעמוד בזה?!"

"לידה היא תהליך שיכול להסתבך. פתאום ירצו לעשות משהו ויבקשו ממני אישור לזה. איך אוכל בכלל לחשוב בצורה צלולה? אולי אאשר משהו שבדיעבד אתחרט עליו?!"

"אני לא יודעת איך אכנס להריון. כל הבחילות, הקאות, שינויים גופניים – כל זה פשוט מרתיע אותי אפילו לחשוב על זה!"

"אמא שלי סיפרה לי על ההריונות הקשים שלה. עכשיו אני מפחדת – אולי גם לי יהיו הריונות קשים? אולי אצטרך לסבול? אני לא רוצה להרגיש את הסבל הזה!"

"למה אני צריכה להכניס את עצמי לכל זה בכלל? רק כדי שבעלי יהיה שמח? הוא לא מרגיש את מה שאני עומדת להרגיש?!"

"יש כאן אי היגיון. אני צריכה לתת את כולי במשך כל חיי לילד, וייתכן שבסוף הוא לא יחזיר לי שום דבר. למה שאני אתן כל כך הרבה? למה שאקח את הסיכון הזה?!"

"אני פשוט מפחדת שיסתבך משהו, שיקרה משהו, שיהיה פגם בתינוק, שיהיה בעיה בהריון, שיהיה בעיה בלידה. שמעתי כל כך הרבה סיפורים, מאיפה אני יודעת שלי לא יקרה כלום?!"

 

.

איך לעצור התקפי חרדה

        מתנה מיוחדת!
   מלא את פרטיך להורדה:

שם פרטי
 
אימייל     
      
בהרשמתך תצורף לניוזלטר שיגיע מעת לעת.
      פרטיך לעולם לא יועברו לאדם אחר.