שיטת 4 השלבים של שמחה אייזנר להפסקת התקפי חרדה
 

76 סיבות בגללן אנשים לא הולכים אל טיפול בהתקפי חרדה - חלק 10

(המשך למאמר 76 סיבות בגללן אנשים לא הולכים אל טיפול בהתקפי חרדה - חלק 1חלק 2, חלק 3, חלק 4, חלק 5, חלק 6, חלק 7, חלק 8, חלק 9)

- קראתי פעם שהתקפי חרדה קשורים לתזונה בריאה. לפי זה, אי אפשר להפסיק את ההתקפים, שכן אם אוכל לא בריא, הם יחזרו?

התקפי חרדה נובעים אך ורק ממידע לא נכון שבתת-מודע. תזונה לקויה יכולה לגרום לדברים שונים, אך לא להתקפי חרדה.

- איך ההתקפים ייעלמו אם אשמור על אורח חיים עמוס? הרי אני עובד הרבה שעות ביום וזה מה שגורם לי ללחץ?

עבודה רבה יכולה לגרום לעומס נפשי שכתוצאה ממנו תצטרך לצאת לחופשה, אך לא להתקפי חרדה. התקפי חרדה נובעים מהתת-מודע המפרש טריגר מסויים בתור סכנה ממשית. עבודה מרובה אינם מהווים סכנה בעיני התת-מודע.

- קראתי פעם שצריך ללכת אל טיפול פסיכולוגי כשיש בעיה בתחום הנפש, איך אלך לטיפול שלא אצל פסיכולוג?

פסיכולוגים עוזרים בדרכים שונות לבעיות שונות. פסיכולוגים לומדים שנים רבות תאוריות שונות ומתנסים עם אנשים שונים. אך לא כולם מוכשרים לטיפול בבעיית התקפי חרדה. כמו כן, רבים מהם מוכשרים לטפל דרך שיחה. שיחה מנסה לשכנע אותך להפסיק לחשוב מחשבות מסויימות, אך דבר זה בהרבה פעמים אינו מספיק על מנת לעצור התקפי חרדה מהסיבה שההתקפים נובעים ממערכת ההישרדות, מערכת שאי אפשר לגשת אליה דרך ההגיון.

- איך התקפי החרדה ייפסקו בבת אחת? הרי זה יהיה נס ואני לא מאמין בניסים?

נס הוא אירוע שחורג מכללי הטבע. שחרור מידע מתת-מודע דרך שיטה המתאימה לכך היא משהו "טבעי". כך שגם אם אתה לא מאמין בניסים, עדיין אין סיבה שלא תאמין בהפסקת התקפי החרדה מהסיבה שאין זה נס אלא משהו רגיל לחלוטין.

- התקפי החרדה גרמו לי לאופי מפוחד. אני לא תופס איך פתאום ישתנה לי האופי?

אופי הוא התוצאה של החסימות הפנימיות של התת-מודע. כלומר: מי שחסום מתחושת שלוה, יחוש מתח במצבים רבים. מי שחסום מתחושת אהבה, ירגיש בדידות במצבים רבים וכן הלאה. ברגע שהחסימות הפנימיות משתחררות, אתה נפתח לאפשרויות ולרגשות חדשים, ובהתאם האופי שלך משתנה.

בהפסקת התקפי החרדה, האופי שלך יהפוך להיות אופי רגוע, מכיל וסובלני. גם אם כרגע דבר זה נראה לך רחוק מאד, זו בדיוק התוצאה שרבים מהאנשים המגיעים אליי מגיעים אליה.

- התקפי חרדה נובעים מטעויות חשיבה. אני צריך ללכת לטיפול שילמד אותי איך לחשוב ולהתנהג נכון.

השכל בנוי משלושה חלקים עיקריים: הקורטקס, האחראי על ההגיון. המערכת הלימבית, האחראית על הרגשות. והמח הזוחל, האחראי על תגובות ההישרדות של הגוף. לפי מחקרים, פחדים יכולים להופיע עוד קודם למחשבות. כלומר: המחשבות אינם הגורם הבלעדי להופעת התקפי חרדה.

לאור זאת, טיפול אפקטיבי יהיה כזה המגיע לחלק השולט על המח הזוחל, ולא טיפול המגיע לקורטקס בלבד.

- איך אתרפא לחלוטין מההתקפים, הרי הם גזירה מהשמיים / עונש מהשמיים / תיקון?

מכיוון שאיננו נביאים, איננו יכולים לדעת בוודאות גמורה אם פגע מסויים הוא "מהשמיים" או שהוא משהו "טבעי". כלומר, זה כמו שמישהו לחוץ ממבחנים והוא אומר שזה "גזירה מהשמיים". זה כנראה תירוץ לאי רצון להתגבר על הלחץ הזה מאשר גזירה מהשמיים...

כך גם עם התקפי החרדה, ייתכן והם מהשמיים, אך ייתכן גם שלא. רק אם תנסה לטפל בהם בשיטה אפקטיבית המוכחת כעובדת ולא תצליח להתרפא מהם, אז אולי תוכל לומר שהם מהשמיים. אך עד שלא תנסה שיטת טיפול מתקדמת העובדת באחוזים גבוהים, והשיטה לא תעזור לך, אינך יכול לטעון כך.

לחלק הבא לחץ כאן.

 

.

איך לעצור התקפי חרדה

        מתנה מיוחדת!
   מלא את פרטיך להורדה:

שם פרטי
 
אימייל     
      
בהרשמתך תצורף לניוזלטר שיגיע מעת לעת.
      פרטיך לעולם לא יועברו לאדם אחר.