שיטת 4 השלבים של שמחה אייזנר להפסקת התקפי חרדה
 

76 סיבות בגללן אנשים לא הולכים אל טיפול בהתקפי חרדה - חלק 12

(המשך למאמר 76 סיבות בגללן אנשים לא הולכים אל טיפול בהתקפי חרדה - חלק 1חלק 2, חלק 3, חלק 4, חלק 5, חלק 6, חלק 7, חלק 8, חלק 9, חלק 10, חלק 11)

- התקפי חרדה הם תופעה הנגרמת כתוצאה מצורת חיים לא נכונה. איך טיפול לבד יפסיק את התופעה בלי שאשנה את צורת החיים שלי בכלל?

התקפי חרדה נובעים מרשמים הנמצאים בתת-מודע הגורמים לך לתפוס אירועים שגרתיים כמהווים סכנה ממשית. הם לא מופיעים כתוצאה מצורת חיים לא נכונה. צורת חיים לא נכונה (כגון לעבוד הרבה, לאכול לא בריא וכדומה) מקסימום תגרום לעייפות / תשישות / לחץ נפשי וכדומה.

- הטיפול שאתה מציע נשמע טוב מכדי להיות אמיתי.

נכון. הטיפול באמת נשמע טוב, אבל האם הוא "טוב מכדי להיות אמיתי"? אני לא מבטיח לשחרר לך את ההתקפים תוך מספר שניות, אני רק אומר שלמדתי במשך שנים ואלפי שעות טכניקות מהמתקדמות בעולם להגעה לתת-מודע ולשחרור רשמים הנמצאים שם. סטטיסטית, השיטות האלו פועלות מעל 90% מהזמן.

לסיכום העניין, אין כאן "קסם", יש כאן שיטות סדורות להגעה לתת-מודע ולשחרור הגורמים להתקפי חרדה.

- אני מפחד מ"חיטוט" בתת-מודע, אולי יקרה לי נזק?

התת-מודע אינו מנגנון נחוץ כלשהו (מנגנון כמו: זיכרון, חשיבה, יצירת קשרים עם אנשים וכדומה). התת-מודע רק חוסם מנגנונים מסויימים. לדוגמא: חסימה ש"אי אפשר לסמוך על אף אחד" יכולה "לחסום" את מנגנון האמון הבסיסי. דבר זה יכול להיות אחד מהגורמים להתקפי חרדה, שכן מהיכן אתה יודע שהאדם מולך אינו מסוכן?
בשחרור החסימה הזאת, אתה תרגיש שאתה יכול לתת אמון באנשים והתקפי החרדה ירדו בעוצמתם.

כפי שאתה רואה, אין סכנה בגישה לתת-מודע. הגישה לתת-מודע משחררת חסימות ותו לא. הדבר דומה לשחרור חסימות בצינור ביתי, אין סכנה לצינור שכן עובדים אך ורק עם החסימות ולא עם הצינור עצמו.

- אני מפחד לגלות דברים על עצמי.

במהותך אתה אדם טוב, גם אם "תגלה" דבר שלילי בך, תוכל לשחרר את אותו הדבר דרך שיטות TAT ו-EP.

- איך שיטת TAT ו-EP יפסיקו את ההתקפים, הרי אפשר להפסיק את ההתקפים רק אם מתמידים באופן תמידי במחשבות חיוביות ובחשיבה אופטימית?

התקפי חרדה אינם נגרמים בגלל מחשבות שליליות. מחשבות שליליות יכולות להעלות תחושה של עצבות וכדומה, אך לא התקפי חרדה. התקפי חרדה נובעים אך ורק מרשמים בתת-מודע. ברגע שהרשמים האלו ייעלמו, תוכל לחשוב שלילי, תוכל לחשוב על דברים מסוכנים, תוכל "לזמן" התקפי חרדה - אך למרות כל זה, לא יהיו שום התקפים.

- אני לא מאמין שיש לי את היכולת להיות בטיפול בו עלולים להחשף דברים על העבר שלי. אני פשוט לא אוכל להכיל את הדברים.

בטיפול אצלי לא צריך "להעלות" דברים בכח. מטרת הטיפול היא לשחרר דברים, לא להחשף / להזכר / לחוות מחדש דברים וכדומה. גם אם תזכר בדבר קשה מהעבר, נוכל לשחרר את האירוע דרך השיטות בהן אני משתמש.

- קשה לי מאד לתת אמון במטפלים. מהיכן אני יודע שמי שיושב מולי באמת רוצה בטובתי?

לפני שאתה הולך למטפל מסויים, תבדוק מה ההכשרה שלו. מקומות המכשירים מטפלים מעבירים אותם דרך מבדקים שונים. על כן, רוב הסיכויים שמטפל עם הכשרה מסודרת מארגון בעל שם כן בא ממקום נקי וכן רוצה בטובתך.

- אם התקפי החרדה ייפסקו, לא אזכור את הסבל שעברתי ואהיה פחות רגיש לסביבה.

רגישות לסביבה אינה נובעת מכך שאתה זוכר חוויות אישיות קשות שעברת, אלא מהנשמה שלך שלא רוצה באופן טבעי לפגוע באנשים אחרים. כך שגם אם תהיה לגמרי משוחרר מהתקפי החרדה, עדיין תוכל להיות רגיש רק מעצם העובדה שיש לך לב טוב.

 

.

איך לעצור התקפי חרדה

        מתנה מיוחדת!
   מלא את פרטיך להורדה:

שם פרטי
 
אימייל     
      
בהרשמתך תצורף לניוזלטר שיגיע מעת לעת.
      פרטיך לעולם לא יועברו לאדם אחר.