שיטת 4 השלבים של שמחה אייזנר להפסקת התקפי חרדה
 

76 סיבות בגללן אנשים לא הולכים אל טיפול בהתקפי חרדה - חלק 2

(המשך למאמר 76 סיבות בגללן אנשים לא הולכים אל טיפול בהתקפי חרדה - חלק 1)

- אין לי את היכולת לספר על הדברים שעברתי. עברתי כל כך הרבה דברים, שלפתוח את כולם... אני כבר מעדיף לסבול מהתקפי החרדה ולא להפתח כל כך.

בשיטות הטיפול בהן אני מטפל (אפשר לראות פירוט עליהן כאן) בכלל לא צריך לדבר על דברים שעברת. לפעמים כן תצטרך להגיד במשפט או שניים נקודה מסויימת, אך לא יותר מזה.

אירועים שעברת נהפכים לסוג של "חומר" בתת-מודע. התת-מודע נמצא בתוך תאי הגוף. כשהגוף שלך חווה משהו המהווה סוג של איום, המידע שבתאים גורם למערכת ההישרדות שלך להפעיל תחושות של חרדה וכדומה. בשיטות הטיפול בהן אני משתמש, אני נגש ישר ל"חומר" הזה ומשחרר אותו.

לסיכום עניין זה, לא צריך "להפתח", לדבר על דברים שחווית וכו', מספיק רק לדבר על הסימפטומים כדי לפתור אותם. במקרים נדירים בלבד צריך לפרט על דברים שעברת, וגם אז מספיקים מספר משפטים ספורים.

- אני לא מאמין שמישהו יוכל לקבל אותי כמו שאני. המטפל בטח ישנא / לא יאהב / ישפוט / יהיה "מעלי" / דברים נוספים...

אף אחד לא אוהב להרגיש שהוא תחת זכוכית מגדלת. יש (באופן כללי מאד) שני סוגי מטפלים. כאלו ש"מאבחנים" אותך וכאלו ש"מקבלים אותך כפי שאתה". אם תלך למטפל מהסוג השני, תרגיש מקובל כפי שאתה. לא תצטרך "להיות מישהו אחר".

מטפל ברמה גבוהה ידע להעניק לך את ההרגשה שאתה שוה בין שוים. הוא לא יתנשא מעליך ולא ישפוט אותך. להפך, הוא ירגיש חמלה ואמפתיה כלפיך וירגיש באופן טבעי, עוד לפני העניין שהוא מרויח כסף מהפגישה איתך, שהוא רוצה לעזור לך.

- אני מקרה מאד מסובך.

ראיתי אנשים שהיה להם חרדות במשך מעל 30 שנה, ראיתי אנשים שניסו עשרות סוגי כדורים פסיכיאטריים, ראיתי אנשים שהיו מאושפזים במרכזים פסיכיאטריים, ראיתי אנשים שניסו להתאבד, ראיתי אנשים שהחרדה והדיכאון השביתו אותם וגרמה להם להשאר בבית עשרות שנים, ראיתי אנשים שהלכו לפסיכולוגים במשך שנים רבות, גם לפסיכולוגים שנחשבים הטובים ביותר בתחומם, ראיתי אנשים שהשקיעו מעל 100,000 שקלים בטיפולים שונים ועוד ועוד ועוד.

אם יש לך יותר מאפיינים מכל המאפיינים שכתובים למעלה, אז אולי באמת אתה מקרה "חדש" בשבילי... אם לא, אז כנראה שכבר ראיתי מקרים יותר מורכבים.

- קראתי שרק כדורים יכולים להפסיק התקפי חרדה.

הרבה אנשים שהגיעו אליי, גם אנשים שלקחו כדורים פסיכיאטריים, כתוצאה מהטיפול לא רק שהפסיקו התקפי החרדה, אלא שהם גם לא הצטרכו יותר לקחת את הכדורים הפסיכיאטריים.

אז באופן "עובדתי", אפשר להפסיק התקפי חרדה גם בלי לקחת כדורים.

- גם אם אצליח להפסיק את התקפי החרדה, תמיד יישאר הזיכרון מהם. אני מעדיף מבחינה מסויימת לחוות התקפי חרדה, מאשר לא לחוות אותם אך להיות בציפיה ובמתח מתמיד מהופעתם.

שיטת 4 השלבים שפיתחתי על בסיס מאות מטופלים ואלפי שעות ניסיון מגיעה לכל הפחדים השונים. כלומר: הפחד מהישנות ההתקפים הוא... פחד. הוא לא "עובדה". הוא רגש. רגש של פחד.

רגשות של פחד נובעים מהתת-מודע. שיטת 4 השלבים מגיעה לתת-מודע ומשחררת משם את הגורמים לפחד. ברגע שהגורמים משתחררים, הפחד מהשנות ההתקפים מפסיק גם הוא מלהיות.

לחלק הבא לחץ כאן.

 

.

איך לעצור התקפי חרדה

        מתנה מיוחדת!
   מלא את פרטיך להורדה:

שם פרטי
 
אימייל     
      
בהרשמתך תצורף לניוזלטר שיגיע מעת לעת.
      פרטיך לעולם לא יועברו לאדם אחר.