שיטת 4 השלבים של שמחה אייזנר להפסקת התקפי חרדה
 

76 סיבות בגללן אנשים לא הולכים אל טיפול בהתקפי חרדה - חלק 3

(המשך למאמר 76 סיבות בגללן אנשים לא הולכים אל טיפול בהתקפי חרדה - חלק 1, חלק 2)

- אין לי את היכולת הכלכלית לממן את הטיפול.

טיפול יעיל בהתקפי חרדה אמנם לא יהיה זול. עם זאת, דמיין שאתה בריא לחלוטין מהתקפי החרדה. ראה את זה בעיניך. ראה איך אתה יכול להפיק מעצמך עשרות מונים יותר. ראה איך הקשרים שלך עם בני משפחתך וחבריך משתדרגים ועולים רמה. ראה איך אתה ישן בנינוחות בלילה, איך אתה מחייך, איך אינך דואג מהתקף חרדה נוסף שיגיע מכיוון שהפחד הזה כבר לא נמצא יותר.

האין זה שוה 40,000 שקל?

האם אינך מוכן להוציא עכשיו 40,000 שקל כדי להגיע לשם?

תחילת טיפול אצלי עולה פחות מ-10% מ40,000 שקל.

בסוף הטיפול, כשתרגיש שנולדת מחדש, אתה תבין שזה היה שוה כל שקל ששילמת עבור הטיפול.

- אין לי את היכולת השכלית להבין מה גרם להתקפים. וגם אם היה לי, אני לא בטוח שהייתי מבין מה השורש שלהם. אם לא אבין מאיפה התחילו ההתקפים, איך אפשר לרפא אותם?

לא צריך להבין את שורש ההתקפים על מנת לרפא אותם. זה כמו לדוגמא שמישהו מפחד מבעלי סמכות, גם בלי להבין "מי בעל הסמכות הראשון שבגללו התחיל הפחד" אפשר לשחרר את הפחד הזה.

- אני לא מאמין שאצליח להתרפא, ואני יודע שאם אלך לטיפול שלא יצליח, אני אתאכזב כל כך, שכבר עדיף לי לא להכנס לתוך פיתוח ציפייה שאחר כך תתרסק.

סיכויי ההצלחה להתרפא מהתקפי חרדה בשיטת 4 השלבים היא מעל 90%. כלומר, יש כ-10% הסתברות שהשיטה לא תצליח. האם בשביל אחוזים כל כך גבוהים לא שוה לפתח ציפיה כלשהי?

כלומר, אתה תפתח ציפייה להתרפא... ו90% שהציפייה תתממש. הרבה דברים בחיים שאתה מצפה אליהם, סיכויי ההצלחה להשיג אותם הם הרבה פחות מ-90% (העלאה במשכורת, הצלחה להתקבל למקום מסויים, רצון להגיע למקום מסויים וכו'), ולמרות זאת אתה פועל על מנת להשיג את היעד שאתה רוצה. כך גם כאן, תפעל להשגת היעד של הפסקת התקפי החרדה, ואם באמת תהיה בפחות מ-10% שלא מצליחים, אז כמו שאתה יודע להתגבר בדברים אחרים על האכזבה, אני בטוח שגם כאן תדע איך להתגבר עליה.

 - אני לא מאמין שאשתף פעולה באופן מלא. אני מכיר את עצמי בתור אדם סגור שלא נפתח. איך הטיפול יצליח אם לא אשתף פעולה באופן מלא?

יש לי ניסיון טיפולי עם מאות אנשים, בינם מבוגרים, ילדים קטנים ועוד. אני מאמין שאצליח לגרום לך לשתף עימי פעולה.

- חברים שלי אמרו לי שלא כדאי ללכת לאיש מקצוע בתחום הטיפול. רוב אנשי המקצוע בתחום זה רק רוצים להרויח כסף.

אמת הדבר שיש אנשי מקצוע רבים בתחום הנפש שעושים זאת לאו דווקא ממניעים טהורים. אך אין זה אומר שלא קיימים בכלל אנשים שעושים עבודה זו כן ממניעים של רצון לעזור ולגרום לשינוי חיובי אצל אנשים.

- אם אלך לטיפול, אשתף פעולה, והוא לא יעבוד האכזבה שלי תהיה כל כך קשה שאולי אפול לדיכאון שלא אוכל לצאת ממנו.

כמו שכתוב למעלה, סיכויי ההצלחה הם מעל 90%. אם בכל זאת תהיה באחוז שלא מצליח להתרפא, מרבית הסיכויים שכן תחוש הקלה והתקדמות, רק שלא תרגיש שזה לחלוטין. אם לדוגמא תרגיש שיפור רק ב50%, גם זה יהיה משמעותי מאד.

לסיכום, רוב הסיכויים שלא תפול לדכאון מהסיבה שגם אם תהיה באחוזים הבודדים שהשיטה לא עוזרת להם, מרבית הסיכויים שכן תרגיש הקלה משמעותית. אז פשוט תרגיש שלא הצלחת לחלוטין להתרפא, אבל שכן היה שוה לך ללכת לטיפול בשביל ההקלה שכן קיבלת.

לחלק הבא לחץ כאן.

 

.

איך לעצור התקפי חרדה

        מתנה מיוחדת!
   מלא את פרטיך להורדה:

שם פרטי
 
אימייל     
      
בהרשמתך תצורף לניוזלטר שיגיע מעת לעת.
      פרטיך לעולם לא יועברו לאדם אחר.