שיטת 4 השלבים של שמחה אייזנר להפסקת התקפי חרדה
 

76 סיבות בגללן אנשים לא הולכים אל טיפול בהתקפי חרדה - חלק 6

(המשך למאמר 76 סיבות בגללן אנשים לא הולכים אל טיפול בהתקפי חרדה - חלק 1חלק 2, חלק 3, חלק 4, חלק 5) 

- אם אלך לטיפול, לא אדע לשים גבול למטפל. הוא ירצה לעשות עוד ועוד פגישות, ולא יהיה לי נעים להפסיק אותו.

אמנם יש מטפלים העובדים בשביל הכסף ותו לא, אך מטפל אמיתי, המעוניין לעזור באמת, לא סתם "ימשוך" אותך. כשהוא ירגיש שהוא סיים את הטיפול, הוא בעצמו יגיד לך שהטיפול נגמר. הוא לא ישאיר אותך רק כדי להרויח כסף.

- איך אלך לטיפול, הרי טיפול מבוסס על זה שהמטפל יגיד לי דברים. אני כבר יודע את כל מה שצריך לדעת על התקפי חרדה, קראתי מאמרים שונים באינטרנט, קראתי טכניקות שונות, אני יודע לטפל בעצמי, מה מטפל כבר יחדש לי?

המטרה של הטיפול אצלי הוא לא "ללמד" אותך דברים. הטיפול אצלי דומה לניתוח אצל רופא. רופא מוציא ממך גידול. הוא לא "מלמד אותך" יותר מדי דברים. כך גם אצלי, אני משתמש בטכניקות על מנת להוציא ממך את שורשי התקפי החרדה, אנחנו בקושי צריכים לדבר על משהו.

לסיכום העניין, אתה לא בא כדי "להחכים" וללמוד דברים. אתה בא אלי כי למדתי טכניקות במשך שנים רבות, בהם השקעתי אלפי שעות השתלמות. בשעות שאתה איתי, אני מנקז את כל הידע והניסיון שלי אל הזמן הזה על מנת לשחרר את הגורמים של התקפי החרדה.

- אני מפחד שיהיה לי התקף חרדה באמצע טיפול. אני אתחיל לדבר על דברים ופתאום יגיע לי התקף חרדה.

דבר כזה כמעט אף פעם לא קורה מהסיבה שאנשים מדווחים על תחושת רוגע שהקליניקה משרה עליהם. זה כמו שאתה נכנס לתוך "בועת שלווה". בתוך הבועה הזאת, הסיכויים שיגיע התקף חרדה הם נמוכים מאד.

- אני מפחד שהטיפולים לא יעזרו לי ואצטרך להחליף מטפל, ואם אצטרך להחליף מטפל, לא יהיה לי כח שוב פעם להכנס לתוך שיטה, ללמוד אותה, להיות מטופל בה, להיות בציפייה לתוצאות וכו'.

סיכויי ההצלחה בשיטת 4 השלבים של שמחה אייזנר להפסקת התקפי חרדה הוא מעל 90 אחוז. וגם אם תהיה באחוזים הבודדים שהשיטה לא עוזרת להם, יש סיכוי גבוה שכן תחוש איזשהו הקלה והתקדמות. מהסיבה הזאת, יהיה לך מוטיבציה לעוד שיטות, כי החוויה שלך תלמד אותך שהן יכולות לעזור לך.

- אני מפחד מתגובות של המטפל לדברים שאספר לו. אני לא רוצה ללכת לפגישה עם מטפל שכל רגע ישפוט אותי וישאל: "למה עשית כך?"

בטיפול אצלי, לא רק שלא מדברים הרבה, אלא גם אם כן מדברים, זה לא מתפקידי "להציע לך תובנות". התפקיד שלי הוא להקשיב בצורה מכילה, ואז לשחרר את הדברים שעדיין תקועים בתת-מודע. כלומר, לא משנה מה תספר, לא אשאל אותך שאלות, לא אשפוט אותך ולא אגיד לך "מה היית צריך לעשות". זה פשוט לא דבר שאני עושה.

- אני לא חושב שטיפול יכול לעזור לאדם כמוני. אני אדם חזק, שלא צריך עזרה נפשית. אני רק צריך שמישהו יתן לי איזשהו הדרכה, וכבר אצליח בעצמי לפתור את הבעיה.

התקפי חרדה אינם מגיעים כי אתה "לא יודע משהו". אם היה משהו שהייתי יכול לומר לך והתקפי החרדה היו מפסיקים מלהופיע, לא הייתי מטריח אותך להגיע עד אלי בשביל זה... הייתי פשוט כותב את זה כאן באתר או עושה סרט וכדומה. הכוונה היא: זה לא שחסר לך "הדרכה" על מנת לעצור את התקפי החרדה. מה שחסר לך זו טכניקה שתגיע לתת-מודע ותשחרר משם את הגורמים להתקפי החרדה.

את הטכניקות שאני משתמש בהם אני לא יכול ללמד באינטרנט מהסיבה שלקח לי שנים ואלפי שעות להשתלם בהם. אלו לא טכניקות שאפשר ללמד תוך כמה שעות, ימים או שבועות.

לחלק הבא לחץ כאן.

 

.

איך לעצור התקפי חרדה

        מתנה מיוחדת!
   מלא את פרטיך להורדה:

שם פרטי
 
אימייל     
      
בהרשמתך תצורף לניוזלטר שיגיע מעת לעת.
      פרטיך לעולם לא יועברו לאדם אחר.