שיטת 4 השלבים של שמחה אייזנר להפסקת התקפי חרדה
 

76 סיבות בגללן אנשים לא הולכים אל טיפול בהתקפי חרדה - חלק 8

(המשך למאמר 76 סיבות בגללן אנשים לא הולכים אל טיפול בהתקפי חרדה - חלק 1חלק 2, חלק 3, חלק 4, חלק 5, חלק 6, חלק 7)

- התקפי החרדה לימדו אותי רבות על החיים. בזכותם אני יותר חכם. אם הם ייפסקו, אולי אחזור להיות "זורם" ופחות מתבונן על החיים.

תובנות שרכשת בגלל התקפי החרדה לא "ייעלמו". אין סיבה שתמשיך לחוות את ההתקפים. מה שלמדת כתוצאה מההתקפים למדת. גם אם הם ייפסקו, הלימוד שלך לא ייעלם.

- איך אפשר להעלים התקפי חרדה, הרי הם יכולים להופיע במצבי לחץ?

התקפי חרדה נובעים מחוסר יכולת להגיב בצורה אחרת. אחרי שהשורשים של התקפי החרדה משתחררים, אתה באופן אוטומטי מגיב בצורה אחרת למצבי לחץ. דרכים אחרות הם דרכים כמו קור רוח, הכלה של המצב, דריכות ועוד.

- התרגלתי להופעה של התקפי חרדה. הם הפכו להיות חלק מהדרך בה אני מתכנן את היומיום שלי. אם הם ייפסקו מלהופיע, אצטרך לשנות מקום עבודה, אצטרך ללמוד ולהתקדם, אולי איפשהו אני נהנה מהמצב הנוכחי שלי.

כשהתקפי החרדה ייפסקו, אתה תקבל אנרגיה שכרגע ייתכן וחסרה לך. עם האנרגיה הזאת תוכל לעבוד במקום אחר, ללמוד וכדומה.

- מטפלים רוצים דבר ראשון להרויח כסף. אם אלך למטפל שלמען האמת לא יוכל לעזור לי, במקום להגיד לי את זה, הוא רק ינסה למשוך אותי לעוד ועוד פגישות.

אמנם יש "מטפלים" שרק רוצים להרויח כסף... אך מטפל אמיתי יגיד לך אם שיטת הטיפול שלו לא נועדה בשבילך. אני לדוגמא לא מקבל כל אדם שפונה אליי. רק אדם שאני יודע שאני יכול לעזור לו אני מקבל לסדרת פגישות.

דרך פשוטה להמנע מלהגיע לכזה מצב זה פשוט לעבוד לפי הכללים הרגילים: אל תלך למקום שנראה "חשוד", אל תלך למקום שמבטיח פתרונות קסם תוך פגישה אחת, אל תלך לאדם שנראה מתוח / עצבני וכדומה, אל תלך למקום בלי ניסיון טיפולי. והחשוב מכל - סמוך על תחושת הבטן שלך ואל תעשה משהו שהתחושה הפנימית שלך אומרת לך שלא אמיתי.

- אם אלך לטיפול, אצטרך להחשף. אני מפחד שאנשים יגלו את הדברים שעליהם אדבר בטיפול.

מטפל אמיתי שומר בדיסקרטיות גמורה את כל המידע שתאמר לו. אין סכנה שהוא יחשוף את הדברים מכיוון שזהו אחד הדברים הבסיסיים במקצוע. זה כמו שרואה חשבון לא יחשוף נתונים כספיים של לקוחות, כמו שעורך דין לא יחשוף תיקים של לקוחות וכדומה.

- אני מפחד שהמצב יחמיר. פעם מישהו אמר לי שבתחילת טיפול יכול להיות החמרה מסויימת.

אמנם בטיפולים מסויימים יכולה להיות "החמרה" בהתחלה. אך למען האמת זו אינה החמרה אלא דברים שהיו מודחקים שעכשיו צפים כלפי מעלה. שלב זה נחוץ על מנת להציף את כל מה שמודחק על מנת שלאחר מכן יהיה אפשר לשחרר את הדברים. בלי השלב הזה - לא יהיה אפשר לשחרר את הדברים המודחקים שאולי הם הגורמים להתקפי החרדה.

כל זה באופן כללי, אך אצלי לפחות, בדרך כלל אין "החמרות" רציניות, אלא לכל היותר תוכל להרגיש לפרק זמן קצר סימפטומים שונים בעוצמה גבוהה. אך דבר זה חולף תוך זמן קצר, ולאחר מכן תוכל להרגיש הקלה משמעותית בהתקפי החרדה.

- אני לא יודע מה "השורשים" של התקפי החרדה. איך אוכל לרפא את ההתקפים אם אני לא יודע מה השורשים שלהם?

אתה לא צריך לדעת מה השורשים של התקפי החרדה. זה כמו שיש לך תחושת לחץ בגוף ודרך הרפיה אתה משחרר את תחושת הלחץ, גם בלי לדעת מה השורש של הלחץ. מספיק לדעת מה הסימפטומים החיצוניים (התקפי חרדה), לא צריך לדעת מה השורשים שלהם.

לחלק הבא לחץ כאן.

 

.

איך לעצור התקפי חרדה

        מתנה מיוחדת!
   מלא את פרטיך להורדה:

שם פרטי
 
אימייל     
      
בהרשמתך תצורף לניוזלטר שיגיע מעת לעת.
      פרטיך לעולם לא יועברו לאדם אחר.