שיטת 4 השלבים של שמחה אייזנר להפסקת התקפי חרדה
 

משובים ממטופלים

לפניך משובים מלקוחות שסבלו מחרדה ושטופלו אצלי. קריאה מועילה. 

 

"...כבר בפגישה הראשונה הרגשתי שינוי משמעותי ומאותה פגישה לא חשתי יותר התקפי חרדה"

"שלום, אני בת 28 מגני תקווה. התקף החרדה הראשון שחוויתי היה לפני 4-5 שנים. עשיתי את כל הבדיקות האפשריות בבית חולים לשלול בעיות בלב או כל דבר פיזי, אך הם לא מצאו שום דבר.
התקפי החרדה היו מאד קשים בשבילי. הם היו גורמים לי להתעורר בלילה בבהלה עם דפיקות לב מהירות. הם השפיעו לי על מערכת העיכול ועל התיאבון, עד שהגעתי למצב שפשוט כבר לא היה לי תיאבון לאכול והייתי צריכה לנסות בכח לאכול דברים.
חוץ מההתקפים, סבלתי מעוד סימפטומים כמו גלי חום וקור פתאומיים, עקצוצים בידיים, בחילות ועוד. לפעמים הייתי יושבת עם חברים, ומרגישה את כל התחושות האלו, ופשוט לא הייתי יכולה להמשיך. הייתי מתנצלת, וקמה והולכת.
הלכתי למספר פסיכולוגים, לפסיכיאטר ולמרכז שעוסק בטיפול בשיטת CBT, אך ההתקפים נמשכו. המליצו לי לקחת כדורי קלונקס, שאמנם עזרו בהתחלה, אך לאחר זמן גם הם איבדו את האפקט. הגעתי למצב שהתייאשתי, הרגשתי שאם הלכתי לכל כך הרבה מקומות שלא הצליחו לעזור לי, אז אצטרך לקבל את זה ולהתמודד עם זה כל החיים.
כשההתקפים נהיו ממש ארוכים ומייגעים, הקדשתי המון זמן ומאמץ לחיפושים נרחבים באינטרנט כדי למצוא בכל זאת פיתרון כי הרגשתי שאני לא יכולה להמשיך לחיות עם זה.
בסופו של דבר נכנסתי לאתר של שמחה, והורדתי את הספר '10 דרכים להתגבר על חרדה'. הספר וכל המידע שהיה באתר גרמו לי להתעניין מאד בשיטת הטיפול, כי השיטה נשמעה שונה ממה שחוויתי עד אותה נקודה.
יצרתי קשר עם שמחה והגעתי לקליניקה שלו. כבר בפגישה הראשונה הרגשתי שינוי משמעותי ומאותה פגישה לא חשתי יותר התקפי חרדה. עכשיו, חודשיים לאחר הפגישה הראשונה, אני כבר שכחתי את ההרגשה של התקף חרדה.
המשכתי לעשות עוד פגישות שבהם עבדתי על דברים נוספים כמו פחדים שהיו לי מלהקיא, רגישות גבוהה לריחות ועוד. גם הדברים האלו השתפרו מאד. הייתי מרגישה לאחר פגישות בTAT שהבעיה שעליה עבדתי פשוט "יצאה לי מהבטן" והשתחררה. באופן כללי אני מרגישה הרבה יותר חופשייה ומשוחררת ופשוט מרגישה טוב. אני ממליצה בחום על שמחה אייזנר בתור מטפל ועל שיטת TAT בתור שיטה להפסקת התקפי חרדה".

 

"...אחרי פגישה אחת בלבד הרגשתי הקלה משמעותית מאד. התקפי החרדה הפסיקו מאותה הפגישה"

"הגעתי לשמחה במצב בלתי אפשרי. אחרי שעברתי אפיזודה של כאבים בחזה, דפיקות לב מהירות וקשיי נשימה, מיהרתי לנסוע לבית חולים. שם עשו לי בדיקת א.ק.ג ובדיקות דם ואמרו לי שהמצב שלי תקין. אך כעבור עוד מספר ימים, אפיזודה דומה חזרה על עצמה. שוב נסעתי לבית חולים ששם שוב עשו לי את אותם הבדיקות ובפעם השנייה אמרו לי שהמצב הגופני שלי תקין.
הלכתי לקופת חולים לביצוע מעקב. שם שמו לי הולטר למשך 24 שעות שבסיומם הרופא אמר לי שהכל איתי בסדר. אמרתי לו: "אבל ד"ר, אני מרגיש לא טוב בגוף".
האכזבה שלי משירותי הרפואה גרמה לי להכנס לאינטרנט ולבדוק את מה שאני חווה. לאחר קריאה של מספר מאמרים הבנתי שמה שאני חווה הוא בעצם התקפי חרדה.
חשבתי שההתקפים האלו יעברו מעצמם, אך במקום לעבור הם רק הלכו והתעצמו. בשלב מסויים הם התחילו להופיע בשינה. כמעט כל לילה הייתי קם בבהלה תוך כדי שאני מרגיש שהלב שלי דוהר ב-240 קמ"ש.
ההתקפים המשיכו להתרחב והתחילו להופיע בכל מקום אליו הייתי הולך. הם הופיעו בעבודה, באירועים חברתיים, בנהיגה. התחלתי להלחץ, לא ידעתי מה קורה בחיים שלי, מה עובר עלי, למה כל זה קורה מגיע.
ההתקפים שהיו מופיעים בכל מקום גרמו לי להתחיל ולהסתגר בבית.
הפסקתי ללכת למכון כושר, הפסקתי לצאת לאירועים חברתיים, הפסקתי ללכת לעבודה. הפסקתי לעשות כל פעילות שדרשה ממני יציאה מהבית.
המצב הקשה הזה השפיע עלי בדרכים נוספות. הפכתי להיות אדיש לדברים. הפסקתי לחייך או לצחוק כאשר לפני זה הייתי האדם הכי שמח שיש. התחילו להופיע אצלי התקפי בכי משום מקום, דבר שמעולם לא קרה לי. התחלתי להרגיש שאני חצי בן אדם שבקושי חי.
המצב המתמשך הזה התחיל להלחיץ אותי בצורה קשה. התחלתי לפחד - מה יהיה איתי? איך אוכל להמשיך לחיות ככה? איך אוכל להכיר מישהי נורמלית שתרצה אותי כשאני ככה? איך אוכל להתחתן, לעבוד ולהקים בית עם כל התחושות האלו???
כל כך פחדתי מהמחשבות האלו שבקושי העזתי לחשוב על זה. פחדתי שאכנס לדיכאון עמוק שאולי לא אצליח לצאת ממנו.
הדבר שתסכל אותי הכי הרבה זה שלא הצלחתי להבין איך זה קרה דווקא לאדם כמוני?! איך אדם בריא, שמח ופעיל מקבל פתאום התקפי חרדה? זה כל כך לא התאים לדימוי שלי את עצמי?! למרות כל מה שניסיתי, לא הצלחתי להבין מדוע הגיעו ההתקפים ואיך אני מפסיק אותם.
למזלי, מצאתי את האתר של שמחה אייזנר. ביליתי באתר כ-40 דקות והתרשמתי מכל מה שהיה כתוב בו. התקשרתי לשמחה שהקשיב לי בטלפון בצורה מלאה והסביר לי מדוע קיבלתי את ההתקפים ואיך אפשר לעצור אותם עם השיטה שלו. כבר אחרי שיחת הטלפון הזאת הרגשתי הקלה.
הגעתי לקליניקה של שמחה והתחלתי את השיטה שלו.
אחרי פגישה אחת בלבד הרגשתי הקלה משמעותית מאד. התקפי החרדה הפסיקו מאותה הפגישה. התקפי החרדה הפסיקו לקרות בלילה וחזרתי לישון נורמלי. שינוי זה היה כל כך משמעותי בשבילי שלא האמנתי שזה אכן קורה. כבר אחרי הפעם הראשונה הרגשתי שאני מתחיל "לחזור לעצמי". אחרי עוד מספר פגישות ועוד שחרור של דברים שנחשפו בעזרת השיטה של שמחה הרגשתי שאני יותר חוזר לעצמי עד שבשלב מסויים הרגשתי שהתרפאתי. המחשבות השליליות הפכו להיות חיוביות, השמחה הטבעית שלי חזרה והרגשתי מוכן לחזור לחיים שהיו לי פעם.
ברוך השם ובעזרת כל השינויים שחלו בי חזרתי לעבודה, חזרתי לקשרים החברתיים שלי וחזרתי למעגלים השונים בהם הייתי נמצא.
אני כל כך שמח שהגעתי לשמחה, הוא עזר לי בעדינות וברגישות לחשוף את הגורמים להתקפים ולשחרר אותם. אני ממליץ בחום על השיטה שלו. היא עזרה לי למחוק את התקפי החרדה ואת כל התחושות הרעות שהיו לי. אני מודה לשמחה מעומק ליבי".

 

"...והתקפי החרדה הפכו לזיכרון רחוק ומטושטש"

"שמחה היקר,
תודה תודה תודה על כל מה שעשית בשבילי!
התקפי החרדה הקשים הפכו את החיים שלי לגהנום מתמשך.
אין סוף רופאים ומטפל אחר ב-TAT לא הצליחו לעזור לי להוציא את זה.
כבר התייאשתי וחשבתי שאצטרך לחיות עם זה כל החיים.
כשאתה הגעת, הרגשתי שהגעתי למשהו אחר.
ידעתי עמוק בפנים שהפתרון נמצא אצלך.
אירועים, מחשבות ודברים נוספים שעבדנו עליהם שעכשיו אני מבין שהם אלו שגרמו להתקפי החרדה, התפוגגו, ואיתם גם התקפי החרדה.
כבר מספר חודשים שאני מרגיש שמח והתקפי החרדה הפכו לזיכרון רחוק ומטושטש.
אני כל כך שמח שהכרתי אדם כמוך.
אין אומרים שיבחו של אדם בפניו אבל במקצת אפשר.
זכיתי שאתה טיפלת בי.
כמה סבלנות, רוגע, אכפתיות ודאגה יכולה להיות בבן אדם? את התשובה לזה לא ידעתי עד שהכרתי אותי.
לא הרגשתי כמו מטפל ומטופל אלא כמו חבר אל חבר. תמיד דיברת בגובה העיניים והבנת מה עובר עלי.
יהי רצון שה׳ ימלא כל משאלות לבך,
וייתן לך שפע של אושר, בריאות, הצלחה וכל שתבקש לו יהי!
ושוב תודה!"

 

"...התקפי החרדה פשוט פסקו ולא הופיעו יותר"

"שלום,
אני בת 49 מאיזור המרכז.
מזה כ-14 שנה שהייתי לוקחת באופן קבוע ציפרלקס נגד התקפי חרדה. באמצע נסיעה רגילה תקף אותי התקף חרדה נורא. הבת שלי שהייתה איתי השתלטה על האוטו והסיעה אותי לבית החולים. בבית החולים עשו לי בדיקת אקג, בדיקות מאמץ ובדיקות נוספות, אך לא מצאו שום דבר. רופא אבחן שמה שמופיע אצלי הוא התקף חרדה. הלכתי לפסיכיאטר ש"הסביר" לי שיש לי חוסר סרוטונין במח, ושאצטרך לקחת ציפרלקס לכל החיים. הוא עשה לי "היכרות". הוא אמר: "תכירי, זה ציפרלקס, ועם זה תחיי עד סוף חייך". היה לי מאד קשה עם ה"בשורה" הזאת. לא האמנתי שאשה כמוני, שמחה, פעלתנית ומוכשרת,  תצטרך לקחת כדור פסיכיאטרי כל ימיה. היה לי קשה לקבל שיש עלי תוית האומרת "היא לוקחת כדורים פסיכיאטריים".
אולי הייתי משלימה עם הכדור אם הוא היה עושה את עבודתו, אך למרות הכדור, הופיעו אצלי כל יום כ-2-3 התקפי חרדה. חוץ מהם הרגשתי כאבי ראש, יובש בגרון, מועקה ועוד תחושות שונות רבות.
בצר לי ניסיתי טיפולים שונים. ניסיתי פסיכולוגים, פסיכיאטרים, גישה קוגנטיבית-התנהגותית, היפנוזה, דיקור סיני, צמחי מרפא, דמיון מודרך, ביופידבק ועוד. הדברים האלו אולי עזרו, אך אף אחד מהם לא נגע בשורש הבעיה.
בכל פעם שהייתי חוזרת לרופא, הוא היה טורח להזכיר לי ש"אין מה לעשות", שפשוט יש לי בעיה במח ושאצטרך לחיות עם ציפרלקס לעד. אמירה זו הייתה שוברת אותי כל פעם מחדש. בתוך תוכי לא קיבלתי את זה. הייתי בטוחה שיש דרך לפתור את הבעיה.
עם השנים, הצטרפו להתקפים טקסים שונים. התחלתי להמנע לשבת בכורסאות ספציפיות ששם הופיעו התקפי חרדה. כל ערב בין 21:00-19:00 הסתובבתי במתח כי רדת החשיכה הייתה זמן "מועד להתקפי חרדה" בראש שלי ופשוט חיכיתי להתקף חרדה שיופיע. איבדתי קשר עם אנשים, והתפקוד שלי פחת בצורה נכרת.
התחלתי לאבד את שמחת החיים שלי. מדי פעם הרגשתי דיכאון ורצון לשים קץ להכל. התחלתי להרגיש ייאוש והתחלתי לחשוב שאולי אני באמת משוגעת.
מתישהו, כבדרך נס, שמעתי בדרך עקיפה על שמחה אייזנר. נכנסתי לאתר שלו וקראתי את הדברים שכתב. הדברים שהוא כתב באופן כל כך ברור גרמו ל"מד הסקפטיות" שלי לצרוח. הרופאים השונים החדירו לי בצורה חד-משמעית שאין להתקפי חרדה פתרון ושאצטרך לקחת כדורים יום-יום במשך כל החיים.
למרות צעקות הסקפטיות שהדהדו בראשי התחלתי להגיע לשמחה לפגישות. שמחה התגלה כאדם סבלני, קשוב ומבין את הבעיה שלי ואת השורשים שלה על בוריים.
כבר אחרי מספר פגישות בודדות בשיטה שלו, התחלתי להרגיש שינוי. החרדות והמחשבות האובססיביות התחילו לרדת. אחרי זמן ועבודה נוספת, התחושות המשיכו בירידה שלהם. היה קשה לי להאמין להרגשה של עצמי. פתאום התחלתי להרגיש בריאה, הרגשה שפשוט שכחתי!!! אחרי כחודשיים-שלוש התקפי החרדה פשוט פסקו ולא הופיעו יותר. הייתי שמחה עד הגג, והתחלתי להרגיש חיוניות פנימית שפועמת בי. עם הזמן, התרגלתי למצב הזה והפסקתי את הטקסים השונים שפיתחתי. חזרתי לשבת בכל מקום שרק רציתי, והפסקתי לפחד מרדת החשיכה. כל ערב עכשיו, אני עושה מה שאני רוצה, בלי לפחד מהחושך המתקרב.
החלטתי שהגיע הזמן לחלום הגדול שלי. ניגשתי לרופאה והתחלתי במסלול גמילה מהכדור. הגמילה התמשכה מספר שבועות ובסיומה הפסקתי לחלוטין לקחת כדורים. כרגע אני מעל חודשיים בלי הכדורים ואני מרגישה נפלא. פתאום שמתי לב שאני מריחה! אני פשוט לא הרחתי שנים רבות. גם התחלתי להרגיש טעם באוכל, כאשר עד עכשיו תמיד הרגשתי טעם מתכתי. שמחת החיים שלי שבה אליי וחזרתי לספר בדיחות באופן ספונטני, דבר שלא עשיתי שנים רבות.
שאר התחושות שהיו לי כמו מועקה, לחץ בחזה, קוצר נשימה, כאבי ראש ועוד גם כן נעלמו.
הרגשתי שאני חיה בתוך חלום, משאלת לבי הכמוסה ביותר התממשה: הבראתי והפסקתי את נטילת הכדורים הפסיכיאטריים.
עם כל השינויים הגדולים שחלו בי הצלחתי גם להתקדם בעבודה והפכתי למנהלת רשת בעלת סניפים בכל הארץ.
כיום אני מרגישה שחזרתי לעצמי, למשפחתי, לחבריי ולחיי באופן שלם. אני מרגישה טוב כפי שלא הרגשתי כעשור וחצי.
אני רוצה להמליץ בכל ליבי על השיטה של שמחה אייזנר. הייתי אצל פסיכולוגים, פסיכיאטרים ומטפלים שונים, ולא ראיתי אחד שעובד כפי שהוא עובד. שמחה הוא סבלני ביותר, שלו, רגוע, נעים ומעניק טיפול מסור מכל הלב. אין ספק שהוא יחיד ומיוחד ומטפל בחסד עליון.
הייתי רוצה שכולם ידעו שאין צורך לקחת כדורים בשביל להתמודד עם התקפי החרדה, ואפשר להפסיק אותם דרך שיטה פשוטה ונעימה.
אני רוצה להודות לשמחה שוב ומאחלת לו שימשיך במלאכתו המסורה להציל אנשים כפי שהוא הציל אותי".

 

"...כבר אחרי מספר פגישות בודדות הרגשתי הקלה משמעותית. התקפי החרדה פסקו... ומצב הרוח שלי השתקם"

"שמחה הוציא אותי מבירא עמיקתא והחזיר אותי לאיגרא רמא. הגעתי לשמחה במצב נורא: התקפי חרדה על בסיס יומיומי, דכאונות, חוסר חשק לצאת מהבית, להתראות עם חברים, אפילו לחברה שלי במשך שנתיים לא היה לי כח.
התקפי החרדה באו עם עוד סימפטומים כמו כאבי ראש נוראיים שנשארו כל היום במשך שבועות שלמים, דפיקות לב מהירות, נמלולים, תחושת פסימיות ויאוש.
ניסיתי ללכת לטיפול פסיכולוגי ולדיקור סיני שעזרו אך לא הגיעו לשורש הבעיה.
כשהגעתי לשמחה לא הייתי בטוח למה לצפות. לא כל כך הבנתי מנין התחילו התקפי החרדה והאם באמת אפשר לשחרר אותם לחלוטין. אך לאט לאט עם הפגישות והעבודה על שורשי הדברים, התמונה התחילה להתהפך. כבר אחרי מספר פגישות בודדות הרגשתי הקלה משמעותית. התקפי החרדה פסקו, מחשבות שהיו מטרידות אותי כל היום שככו ומצב הרוח שלי השתקם. בשלב יותר מתקדם גם טסתי עם חברה שלי ליוון, דבר שלפני הטיפול נראה לי כבלתי אפשרי. כאבי הראש האיומים נפסקו ופשוט חזרתי להרגיש נורמלי, כפי שהרגשתי לפני שהתקפי החרדה התחילו להיות חלק מחיי.
בתור עצמאי בתחום הבידור, ההתקפים השפיעו על האירועים שהייתי מופיע בהם בצורה משמעותית. הייתי מגיע לאירוע, ומרגיש "מכונס" וחושש. כמובן שלא דמיינתי שאוכל להצליח בתחום עם כאלו הגבלות. אך לאחר הטיפול, "חזרתי בגדול" לתחום והרגשתי תחושות עוצמתיות של ביטחון ושלוה שלא היו קיימים בי לפני הטיפול. כיום, האירועים בהם אני מופיע נעשים בצורה הרבה יותר רגועה ובלי מחשבות, חששות ופחדים שמסיטים לי את תשומת הלב.
כיום, אני מבין את השינוי הגדול שעברתי. מחרדות, דכאון, יאוש וחוסר יכולת למצוא פתרון למצב, לאדם שבמקום נעלה. לא רק שהתחושות נעלמו, תחושות חדשות של אופטימיות, אמונה ושמחה התחילו לשכון בתוכי.
אני מודה לשמחה על הסבלנות, הגישה והאכפתיות וממליץ בחום על השיטה שלו לכל אדם שסובל מבעיות של חרדה".

 

"...התקפי החרדה לאט לאט נרגעו עד שנעלמו לגמרי"

"שלום, אני בשנות העשרים המוקדמות. לפני כשנה התחלתי להרגיש דפיקות לב. נסעתי לבית חולים, ובמשך יממה עשו לי את כל הבדיקות האפשריות ואמרו לי שהכל תקין. בשלב מסויים התחילו לי התקפי חרדה נוראיים. אחרי שהתחלתי את הטיפול בשיטת TAT, התקפי החרדה לאט לאט נרגעו עד שנעלמו לגמרי. אני ממליץ בחום על שיטת TAT ועל שמחה אייזנר כמטפל. אלמלא הוא, כנראה שהייתי עדיין סובל מהתקפי חרדה. עכשיו אני מרגיש הרבה יותר טוב ושכל העתיד פתוח לפניי".

 

"...הדברים שהיו לי בהתחלה נעלמו מהחיים שלי"

"היי, אני בן 22 ומאיזור המרכז. לפני שהגעתי לשמחה, סבלתי מהתקפי חרדה שחזרו על עצמם ומדיכאון. הייתי חושב לעצמי שמשהו אצלי במח לא טוב, דבר שעוד יותר היה מפחיד אותי ומעצים את החרדה. לא הייתי מסוגל לעשות הרבה דברים בגלל החרדות והדיכאון, דבר שתסכל אותי והפריע לי מאד. חשבתי על מה גורם לכל התחושות, והגעתי למסקנה שהן קשורות לדברים שונים שעברתי בילדות ומתקופות שבהם לקחתי סמים מסוגים שונים, שבהם גם הרגשתי תחושות של דיכאון וחרדה. רציתי להגיע לטיפול שדי! ישחרר אותי מהתחושות ויתן לי לחיות בחופשיות.
הלכתי לדיקור סיני ל11 פגישות, שאמנם עזרו לי להרגע, אך הדברים עדיין נשארו.
בעקבות המלצה של חבר שלי, הגעתי לשמחה אייזנר. שמחה היה קשוב לדברים שהפריעו לי והנחה אותי בשיטת TAT. עבדתי עם שמחה על אירועים שעברתי, תפיסות שהיו לי לגבי עצמי, אמונות מגבילות ועוד. עם הפגישות הדברים התחילו להשתפר ולהירגע עד שהחרדות נרגעו והתקפי החרדה הפסיקו מלהופיע. היום, חודש אחרי הפגישה האחרונה שלנו, אני רואה שהמצב הטוב נשמר. הדברים שהיו לי בהתחלה נעלמו מהחיים שלי, ואני מרגיש טוב. אני גם מסוגל סוף סוף להפיק מעצמי הרבה יותר ממה שהייתי יכול פעם. אני ממליץ בחום לכל סובל מחרדה להגיע לטיפול בשיטת TAT, ומכיר תודה גדולה לשמחה שעזר לי במסירות להשתחרר מהדברים".

 

"...החרדות הלכו ופחתו עד שנעלמו כליל, בלי להשאיר שריד"

"שלום, שמי רותם ואני בת 23 מאשקלון.
לפני כ-5 שנים עברתי שבוע מאד אינטנסיבי בו שמעתי על מקרי אונס מכל מיני אנשים, מהטלויזיה ומהעיתונות. השבוע הזה הכניס אותי לחרדה / מחשבה אובססיבית שיאנסו אותי. התחלתי להרגיש תחושות שמעולם לא חוויתי – סחרחורות, התקפי חרדה, רעידות, חולשה, וצורך עז לישון. כל הזמן הרגשתי עייפות, הייתי הולכת לישון וקמה עייפה.
הסתגרתי בבית, כל הזמן רצה לי מחשבה בראש שאם אצא החוצה מישהו יאנוס אותי. ניתקתי מגע מאנשים והמצב הלך והידרדר.
התקשיתי לנשום, כל הזמן הרגשתי שאין לי אויר. הייתי נשכבת על הרצפה רק כדי שייכנס לי חמצן.
הלכתי לרופאים שונים ששללו דברים פיזיים. הלכתי לפסיכיאטר שהביא לי כדור שעשה לי תופעות לא טובות והפסקתי לקחת אותו.
לא להאמין, אך פשוט המשכתי כך 5 שנים תמימות. 5 שנים של סבל יומיומי מתמשך. כל יום אמרתי לעצמי: "מחר זה יעבור", "מחר יקרה הנס", אך שום נס לא קרה.
רק אחרי 5 שנים "התעוררתי" והבנתי שאני חייבת טיפול בחרדות הקשות שאני חווה.
אחרי טיפול מסויים שעזר לי אך לא שחרר אותי לחלוטין, פניתי לשמחה אייזנר.
השיטה של שמחה אייזנר חשפה את הרבדים העמוקים שהובילו אותי לחרדה מאונס ולפחדים האחרים. בפגישות הצפנו דברים שכלל לא הייתי מודעת אליהם ושחררנו אותם דרך השיטה.
עם הפגישות החרדות הלכו ופחתו עד שנעלמו כליל, בלי להשאיר שריד.
אני מלאת חרטה שלא הלכתי לטיפול כשהחרדות רק התחילו. יכולתי לחסוך 5 שנים של סבל. אם הייתי הולכת לטיפול מיד כשהחרדות התחילו, הייתי עכשיו במקום אישי, מקצועי ורגשי אחר לחלוטין. פשוט התביישתי לפנות לטיפול שכן הכרתי את עצמי כמישהי שלא זקוקה לעזרה.
אני מרגישה אחרי הטיפול כמו אחרי לידה מחודשת. אני לא מרגישה "הגבלות" וכבלים של החרדות. התחושה היא של חופש ושחרור.
אני קוראת לכל אחת עם חרדה מאונס או כל מחשבה מגבילה אחרת שתפנה לשמחה אייזנר כמה שיותר מוקדם. כל יום שעובר הוא יום מבוזבז שלא יחזור יותר. אני גם ממליצה לאף אחת לא להתייאש! אני לא האמנתי שאגיע למקום בו אני היום ואם אני הצלחתי להתרפא, אני בטוחה שכל אחת אחרת יכולה גם".

 

"...פשוט התפוגג הפחד, כאילו לא היה"

"מאז שעברתי דירה למקום חדש, לבית גדול בעל שתי קומות, התקשיתי להרדם בלילות. כל הזמן "שמעתי" רעשים והייתי בטוחה שאנשים נכנסים אלי הביתה. בדקתי שוב ושוב שכל הילדים במיטות ושהכל בסדר. בדקתי כמה פעמים שסגרתי את החלונות ושנעלתי את הדלת. עשיתי עוד סיבוב ועוד אחד, עד שנכנסתי למיטה. וכשהייתי קמה באמצע הלילה לאחד הילדים, הבדיקות היו חוזרות שוב... כל הזמן ניסיתי להרגיע את עצמי, ולהקשיב לשכל שמסביר לי שהכל דמיונות, אך ללא הועיל.
בעקבות המלצה חמה של אחותי הגעתי לשמחה אייזנר. כבר אחרי הטיפול הראשון הרגשתי הקלה משמעותית. כשסיימנו את התהליך - פשוט התפוגג הפחד, כאילו לא היה. הפכתי להיות רגועה ושלווה, ואף הרגשתי תחושת ביטחון חזקה שלא הרגשתי לפני.
במהלך כל הפגישות שמחה הקשיב לי בצורה מלאה, היה סבלני מאד ונראה שהוא הבין בדיוק מה עובר עליי. אני ממליצה בחום על שמחה אייזנר למי שלא מתפשר על הקלה מלאה מהתחושות המפריעות לו". - ל. ד.

 

"...כמעין חלום רע שחלף"

"שלום, שמי רינת, בת 30 מהמרכז. הגעתי לשמחה-לשיטת הTAT לאחר ניתוח להוצאת נגע עורי.
כבר לפני הניתוח, בהמתנה לתוצאות הביופסיה, הרגשתי איך הפחד משתלט עלי. כאב הבטן המוזר, המחשבות והדאגות "מה יהיה".
קיוויתי לתוצאות ביופסיה תקינות אך לצערי נאלצתי לעבור ניתוח, דבר שהגביר את פחדיי. לאחר הניתוח התחלתי להסתכל על הצלקת בפחד רב, למשש את המקום מחשש שחלילה הנגע יחזור.
כל אחד שעבר מולי עם כתם כלשהו על גבי עורו העביר בי מחשבות והחזיר אותי לאחור. לא הסכמתי לחיות כך ובעקבות המלצה של ידיד וכתבה שקראתי - הגעתי לשמחה בהיסוס רב ובסקפטיות לגבי השיטה.
שיטת הTAT עזרה לי להגיע לשורש הפחד ולטפל בו וכך למעשה בין טיפול לטיפול הרגשתי איך ההתמודדות היומיומית משתנה תודה לאל.
לאחר כ5 טיפולים כל עניין הניתוח נרגע אצלי. כמעין חלום רע שחלף. אפילו תמונת הנגע שהייתה מרצדת מול עיניי בבהירות הפכה מטושטשת ומעורפלת.
הרגשתי שאני מחזיקה בידי מעין שיטת "קסם" והמשכתי במפגשים כדי לשפר את איכות חיי, הן בתחום הזוגי והן בתחום האישי.
אין ספק שהתמדה בשיטה יכולה לחולל פלאים, לשחרר תפיסות מוטעות ולהשרות רוגע ושלווה בכל מהלך בחיים.
ועל שמחה אין מה לומר - מרגיע ומאיר פנים, מקשיב, מזדהה גם מבלי לומר מילה, רגיש סבלן וחייכן.
מבחינתי - פשוט שליח אלוקי... ועל כך תודתי לו על שעוסק בצרכי ציבור באמונה. יהי רצון שבורא עולם ישלם שכרו ויראה הצלחה בכל מכל כל.
אין מה להסס - תנסו ותיווכחו בעצמכם בע"ה..."

 

"...אני לא מרגישה את החרדה יותר"

"שלום, אני בת 27, נשואה טרייה וגרה בחולון. לפני שהגעתי אל שמחה אייזנר היו לי כל הזמן חששות ממחלות או דברים פיזיים. כל פעם שהיה לי איזשהו כאב פיזי, הייתי ישר חושבת שיש לי משהו מסוכן. הייתי מגיעה עד למחשבות קטסטרופליות ממש. על כל דבר הלכתי לאינטרנט, לבדוק מה אני מרגישה ומה יש לי. המחשבות פשוט לא הרפו ממני. אני במקצועי עובדת סוציאלית ועוזרת לאנשים עם חרדות. אך למרות זאת, לא הצלחתי להרגיע את עצמי. למרות שאמרתי לעצמי שוב ושוב שהכל בראש, זה תמיד חזר. הגעתי לטיפול בשיטת ט.א.ט למרות שהיו לי התנגדויות פנימיות חזקות. הייתי בטוחה שהטיפול לא באמת יעזור לי. גם אף פעם לא שמעתי על שיטת TAT לפני זה, דבר שעוד יותר הגביר אצלי את המחשבה שאולי זה בכלל סתם. היום, לאחר 10 פגישות בשיטת TAT, אני רואה שאכן הטיפול עזר בצורה פלאית. אני לא מרגישה את החרדה יותר. השבוע לדוגמא היו לי כאבים, שאם פעם היו לי אותם הייתי מתחילה לחשוב מחשבות נוראיות, אך השבוע חשבתי - אולי זה נובע מדברים רגילים לחלוטין, ושאין לי מה לפחד. עכשיו ממש יש לי כאבים ברגל, ואני מרגישה שזה שטויות, שפעם הייתי חושבת להזמין אמבולנס על כזה דבר. אני ממליצה על שמחה אייזנר ועל שיטת TAT, אני מרגישה עכשיו משוחררת יותר כפי שלא הרגשתי שנים".

 

"...כמעט מיד, הרגשתי הקלה משמעותית"

"במשך שנים רבות חייתי עם מתחים שהתבטאו בין השאר בכאבי גב קשים וממושכים. הגעתי אל שמחה איזנר עם רצון להפסיק את זה. בהתחלה, הייתי קצת מהוסס וסקפטי לגבי שיטת TAT, היא פשוט נראתה לי קלה מדי. שמחה הסביר את התהליך והוביל אותי דרך סדרת צעדים דרך טכניקת TAT. כמעט מיד, הרגשתי הקלה משמעותית. התהליך היה פשוט, בלי כאבים, ולמרבה הפתעתי - אפקטיבי מאד. לאחר זמן מסויים, כאבי הגב שלי נעלמו. עד היום, אני משתמש בטכניקה בהזדמנויות שונות כשאני צריך. אני ממליץ בחום על שמחה איזנר בתור מטפל בTAT. לשמחה יש אופי עדין ורגוע והטכניקות שלו באמת עובדות". - ס. ת.

 

"...כל האובססיביות עם המחשבות נעלמה"

"שלום, שמי ב., אני בת 34, נשואה ואמא לילדה מקסימה בת 4, ועובדת עם ילדים.
במשך שנים רבות סבלתי ממחשבות אובססיביות שטרדו את מנוחתי. הייתי לדוגמא מרגישה כל הזמן שאני חייבת להגיד במחשבה "אני שמחה" ואז אהיה שמחה. או כל פעם שהגיעה אלי מחשבה שלילית, הרגשתי שאני חייבת "לבטל" אותה עם מחשבה חיובית. הייתי עושה טקסים שלמים. לפעמים זה גרם לי לבהות באויר בחוסר אונים, והייתי נראית לאחרים מבחוץ מוזרה.
כל זה גרם לי לאבד זמן רב מאד מהחיים. לפעמים הייתי מדוכאת ומכונסת בתוך עצמי אפילו לימים שלמים ולא חיה.
הגעתי לשמחה אייזנר ולשיטת TAT. לשמחתי, התחלתי להרגיש שיפור והתקדמות מפגישה לפגישה.
אחרי 4 פגישות, הרגשתי שינוי עצום. המח הפך להיות נקי, היה לי שקט, ונעלם לי הצורך לעשות את הטקסים השונים עם המחשבות.
כיום, איכות החיים שלי גבוהה עשרת מונים ממה שהייתה ואני פשוט חיה בעולם אחר.כל האובססיביות עם המחשבות נעלמה. אני מודה מקרב לב לשמחה אייזנר ומאחלת לו שימשיך לעזור בהצלחה לכל מי שזקוק לעזרה שלו".

 

"...והמצב השתפר לחלוטין"

"שמי א.מ בת 48 מרמלה,
הגעתי לכאן עם חרדות. השיטה עזרה לי לנפץ כל מיני אמונות שהיו. מפגישה לפגישה המצב הלך והשתפר, היו עליות וירידות,
לא האמנתי שאני אצא מהמצב הזה והמצב השתפר לחלוטין..."

 

"...והפחד התמתן, נעשה הגיוני עד שנעלם"

"בתי עברה טראומה בגינה, כאשר עובר אורח שהבחין בה בא והתיישב לידה, דיבר איתה על דברים שהצניעות יפה להם ולבסוף חשף את עצמו ונגע בעצמו לעיניה.
בתי מאד הזדעזעה מהמקרה, היא התמלאה פחדים, לא יכלה לצאת מהבית בלי ליווי או להשאר לבד בבית. עד שהתחילה לעבוד עם שמחה, אז יכלה לתת אמון והפחד התמתן, נעשה הגיוני עד שנעלם.
פעם בתי טופלה בשיטת TAT וזה לא פתר את הבעיה. שמחה שיש לו ניסיון טיפולי באנשים והבנה בנפש מצליח בסייעתא דשמיא לפתור טראומות באופן נפלא". - מ. ק

 

"...וממילא המצב הפיזי השתפר רבות"

"שלום רב, שמי שלומי, בן 29, נשוי טרי, מירושלים.
הגעתי לשמחה עם הרבה מאד לחצים ובלבולים שגרמו גם לבעיות פיזיות (עד כדי אולקוס).
התפקוד היומיומי היה כמעט לבלתי אפשרי בגלל לחץ יתר ומחשבות שליליות רודפות.
תוך כדי הטיפולים גיליתי הרבה דברים על עצמי ועל מחשבות נסתרות ופנימיות שמניעות ומשפיעות עלי, רובן - טפשיות או חסרות שחר שנחרתו בליבי בילדותי, ותוך כדי גילוי המחשבות הנ"ל, בד בבד הם גם איבדו מכוחם לנוכח אי ההיגיון שבהם.
חלק מהדברים לא נעלמו מיד ושמחה הדריך אותי לרדת לשורשם עוד פנימה, שם התגלו דברים עמוקים בנפשי.
 
לאחר 6 טיפולים כבר ניכר שיפור רב בהתמודדות היום יומית, והתחושות והמחשבות נהיו יותר מסודרות וממילא המצב הפיזי השתפר רבות.
אני מודה מקרב לב לשמחה על האנושיות שגילה, העקביות, הידע, הנסיון, הסדר והאכפתיות. ובפרט על שהוביל אותי לפתור בעצמי את הבעיות הפנימיות ונתן לי כלים הראויים לשימוש גם באופן עצמאי.
לא סתם שמו שמחה, ש"אין שמחה כהתרת הספקות".
יהי רצון שתזכה לעזור לעוד הרבה אנשים, להוציאם ממצוקותיהם ולשמחם.
בברכה ובתודה,
שלומי, ירושלים"

 

"...כיום אני רואה אותו כשליח מלמעלה שנשלח לעזור לי"

"שלום,
במשך זמן רב סבלתי מדלקות וכאבי אוזניים קשים. לא הייתי מסוגל להניח את האוזן שלי על הכרית בלילה בלי להרגיש כאבים. ניסיתי ללכת לרופאים שונים, הייתי בחדרי מיון, אך שום דבר לא באמת עזר לי להקל לגמרי על הכאבים.
לקחתי תרופות שונות שהורידו את העוצמה של הכאבים, אבל עדיין הרגשתי אותם ואת התחושה הלא נוחה שהם גרמו לי.
יום אחד הלכתי לביקור אצל רופא מומחה לאוזניים שאמר לי שהאוזן שלי בסדר גמור, וזה למרות כל הכאבים שחשתי. אחרי ביקור זה, התחלתי לחשוד שעניינים נפשיים הם שגורמים לכאבים.
בשלב זה, פגשתי את שמחה אייזנר, שכיום אני רואה אותו כשליח מלמעלה שנשלח לעזור לי.
הרגשתי שחלק מהכאבים קשורים לאירועים שעברתי בעבר, ולחרדות שנגרמו בגללן ושעדיין ליוו אותי. הרגשתי שאם אשחרר את הדברים האלו, הכאבים באוזניים ירדו.
שמחה נראה רגוע ובטוח בשיטתו. אך למען האמת, כשהוא הדגים בפניי את טכניקת TAT, הסקפטיות שלי נסקה ועלתה. אני בן 30+ ובאמצע עשיית דוקטורט באוניברסיטה. במשך שנים חינכו אותי להטיל ספקות ולשאול שאלות. לא באמת הבנתי איך אם אשים את האצבעות שלי במספר מקומות ואומר כמה משפטים, הדברים ישתחררו. השיטה נראתה לי מוזרה וקלה מדי מכדי שתעבוד!
אבל, כאבי האוזניים המתמשכים לימדו אותי פרק בענווה ושאני לא מבין את הכל. רציתי גם בכל מאודי למצוא פתרון, ופשוט פעלתי לפי מה ששמחה הנחה.
עבדתי במשך 3-4 חודשים בצורה אינטנסיבית עם שיטת TAT. תוך כדי שהתקדמתי, התחלתי לראות שכאבי האוזניים שלי היו בעצם תוצאה של "חסימות" פנימיות. דרך השיטה שחררתי אנרגיות חסומות שנבעו מטראומות בתקופת הילדות. שחררתי קולות שהיו מתנגנים לי כל הזמן באוזניים, רגשות שליליים והרסניים כלפיי וכלפי אחרים, אמונות לא בריאות שהחזקתי, כאב וחרדה שנבעו מילדות לא קלה וחוסר קבלה וסליחה כלפי עצמי וכלפי אחרים.
לאחר 3-4 חודשים של עבודה עם TAT, הרגשתי שהתסבוכות הפנימיות שלי נעלמות. הרגשתי פחות חרד, פחות מפוחד, ולבסוף - כאבי האוזניים שלי נעלמו! השתחררתי מהם!
עכשיו כשאני הולך לשכב בלילה במיטה, אני לא מרגיש שום כאב. אה!!! איזה תחושה נפלאה!!!
בראייה אחורנית, אני רואה את כאבי האוזניים שלי כאוצר חבוי. הם דחפו אותי להגיע לשיטת TAT, שעזרה לי לשחרר אותם ומטענים רגשיים רבים. בנוסף, וכתוצאה ישירה משחרור המטענים הרגשיים, אני גם מרגיש עכשיו שאני מי שאני באמת יותר מכפי שהרגשתי אי-פעם.
אני ממליץ בחום על שמחה אייזנר ומברך אותו שימשיך לעזור לאנשים להתרפא מבעיותיהם ולהוציא מעצמם את האני האמיתי שלהם.
תודה רבה,
יונתן מ."

 

"...לאחר ארבעה מפגשים בלבד בהם עבדתי על שורשי וסיבת הפחד מהכשלון והחרדה התרפאתי ואני חופשי..."

"בס"ד
שלום, שמי דוד, בן 50, גר באיזור המרכז, ומנהל חברה בתחום ההייטק.
עם השנים אדם עומד מול אתגרים / בעיות ומוצא את עצמו נעמד מולם בחרדה מהכישלון והבלתי צפוי. תופעה זו גרמה לי לקבעון, אי עשיה וחוסר הצלחה במשימה.
שמעתי על שמחה מאנשים אחרים ובאתי להתנסות בטיפול.
לאחר ארבעה מפגשים בלבד, בהם עבדתי על שורשי וסיבת הפחד מהכשלון והחרדה, התרפאתי ואני חופשי! תודה לא-ל ולשמחה השליח.
תחושתי והרגשתי שאני נמצא מעל לכל אתגר ובעיה שקרויה בדרך.
מרגיש מאוזן ובאמונה שלמה אם ירצה השם לעשות ולהצליח!
שמחה, תודה שהצלחת להוציא ממני את הדברים הלא רצויים, דוד"

 

"...וכל מה שהרגשתי עד לא מזמן נראה לי כמו משהו מהעבר הרחוק מאד"

"שלום. לפני למעלה מעשור אבי התאבד ומאז הרגשתי שחיי התהפכו ב-180 מעלות.
סבלתי ממצבי רוח משתנים, כאבי ראש חזקים, חוסר ריכוז, סחרחורות ומחשבות אובדניות.
לאחר ששמעתי על TAT הגעתי לשמחה והוא הוביל אותי באומנות שלא ניתן לתאר במילים, צעד אחר צעד, תוך כדי הקשבה והבנה של המקום בו אני נמצא.
היום אני במקום הרבה יותר טוב וכל מה שהרגשתי עד לא מזמן נראה לי כמו משהו מהעבר הרחוק מאוד וכל הזמן זה הולך ומשתפר.
זכות גדולה נפלה בחלקי להכיר את שמחה ואני מאחל לו את כל הטוב שיש בעולם."

 

"...לימדת אותי כל כך הרבה על החיים ובזמן כל כך קצר"

"...תודה לך שמחה, תודה על הכל...
לימדת אותי כל כך הרבה על החיים ובזמן כל כך קצר.
את כל זה אני לעולם לא אשכח וזה יהיה חקוק בזכרוני.
אתה אדם מיוחד שקבל את מתנת החכמה בצורה מאד ניכרת. אדם שהמידות הטובות שבו כל כך בולטות
ושממך תמיד יהיה לי מה ללמוד...
שהקב"ה ישלם את שכרך על כל החסד אשר עשית עימי ושכל משאלות לבך יתגשמו לטובה.
אכן "מכל מלמדי השכלתי" - והמון ממך.
בהערכה גדולה ודרך צלחה ובהכרת תודה עצומה"

 

"...פחדים וחרדות שהיו לי - נעלמו כלא היו"

"בס"ד
שלום!
במשך שנים רבות נפגשתי עם בנות (למטרת חתונה) אך ללא הועיל.
למרות הרצון החזק שהיה לי לבנות את ביתי הרגשתי כי פשוט אינני פוגש את 'הבנות הנכונות' איתן אוכל להתחתן. בכל פגישה היתה צצה לה בעיה חדשה. אחת היתה פתוחה מדי, והשניה - סגורה מדי, הבאה היתה ריגשית מאוד ולאחריה - שכלית בטרוף.
ככל שעבר הזמן צפו להן יותר ויותר נקודות חדשות שרק הקשו עוד יותר על התהליך. כל שוני ואפילו הקטן שבקטנים הפך בן רגע לפער שלא ניתן לגישור ולמעמסה אדירה - מה שאילץ אותי שוב ושוב לסיים את הקשר.
אך הבעיה לא הסתיימה בכך...
במרוצת השנים התחלתי להרגיש יותר ויותר קושי נפשי שהתבטא גם במישורים רבים בחיי. פחדים וחרדות תקפו אותי כל הזמן. מצבי רוח קיצוניים שלא נתנו לי מנוח, והרבה תסכול ויאוש. עם התחושות הקשות והמכבידות הללו הייתי קם בבוקר ואיתן הייתי הולך לישון. הרגשתי עננה של כבדות וחוסר חיות עוטפת אותי ולא מאפשרת לי להתקדם בחיי.
דווקא בתקופה הקודרת הזו של חיי שמעתי על שמחה אייזנר ועל שיטת הטיפול שלו.
כיון שלא הייתה זו הפעם הראשונה בחיי בה פניתי לאנשי מקצוע בעניינים דומים לא היו לי ציפיות גבוהות במיוחד ממפגש עם מטפל נוסף...
בנוסף, גם לא הבנתי איך אפשר באמת לפתור את הבעיה. איך פתאום אראה בחורה והפגמים שלה לא יבלטו מול עיניי בכזאת עוצמה?
כשפניתי לשמחה מצאתי בראש ובראשונה אדם קשוב ומכיל בעל לב טוב. עבדתי איתו על אירועים שונים שעברתי במהלך החיים, על מחשבות ותפיסות לא נכונות שקוננו בי ועל פחדים עמוקים שאפילו לא הייתי מודע אליהם בהתחלה. לאחר מספר מועט של פגישות הרגשתי כי חיי נמצאים סוף סוף על מסלול התקדמות. פחדים וחרדות שהיו לי - נעלמו כלא היו, תחושת הבטחון חזרה, ולראשונה מזה שנים חזרתי לחוות תחושה חזקה של יציבות בחיים.
התחושות הטובות וישוב הדעת והנפש שנבנו בי סייעו לי לשוב לעולם הפגישות והפעם - עם הרבה חיות, שמחה ויציבות. ולאחר זמן קצר - זכיתי ב"ה להכיר את מי שעכשיו אשתי.
כיום, בעודי מחזיק את בתי הבכורה, אני נזכר בפגישות המשמעותיות שהיו לי עם שמחה שבזכותן הגעתי לאן שאני עכשיו. ואין מאושר ממני.
מהמטפלים השונים שהייתי אצלם הבנתי שכדי להיות מטפל טוב צריך לעמוד ב-2 תנאים. 1. להיות אדם מקצועי 2. להיות אדם!!!
אין ספק שבשמחה פגשתי את המקצועיות הרבה לצד היחס האנושי המדהים ועל כך תודתי לו".
 

 

"...עברו 4 חודשים מאז הפגישה האחרונה שלנו. והחרדות לא מופיעות אף פעם"

"שלום, אני בת 42 וחיה בתל אביב. כל החיים סבלתי מחרדות שבאו והלכו בתקופות שונות. מלבד החרדה, הייתי חשה לפעמים מועקה, בלבול ופחדים שלפעמים היו לא ברורים ומובנים כלל. לפעמים הייתי מרגישה לחצים גדולים עד לכדי תחושה קשה של פאניקה. כל התחושות הללו הקשו עלי מאד את התפקוד היומיומי.
ניסיתי ללכת לטיפול פסיכולוגי, ניסיתי לקחת כדורים פסיכיאטריים, הדברים האלו עזרו לי במשך הזמן שהתמדתי בהם. אך ברגע שהייתי מפסיקה אותם, החרדות היו חוזרות.
חייתי בלופ - טיפולים וכדורים עזרו לי, וכשהייתי מפסיקה אותם החרדות היו חוזרות. כך הלופ נמשך ונמשך.
לא דיברתי על תופעות הלוואי שהכדורים (ציפרלקס) היו עושים לי כמו לדוגמא להשמין, וכמו כן הציפרלקס גרם לי לפחד להכנס להריון כל עוד שאני לוקחת אותו.
אחרי חיפוש לפתרון שלא יצריך ממני לקיחת כדורים הגעתי לאתר של שמחה אייזנר. האתר נראה מבטיח, אך עדיין הייתי מלאה סקפטיות שבאמת אפשר לפתור את החרדות גם בלי כדורים.
אבל, אחרי מספר טיפולים לא רב, התחלתי להרגיש שהחרדות יורדות בעוצמתן. בפגישות צפו אירועים מודחקים ודברים שאף פעם לא ממש חשבתי שהם הגורמים לחרדות, אך עם התקדמות הפגישות הבנתי שהם אלו שבעצם גרמו לכל התחושות.
עם התקדמות הפגישות והעבודה בשיטת TAT, החרדות הלכו והתפוגגו, עד שהגעתי למצב שהחרדות הפסיקו להופיע לגמרי.
עברו 4 חודשים מאז הפגישה האחרונה שלנו. והחרדות לא מופיעות אף פעם. מועקה שהייתה מופיעה לי לפעמים בלב הפסיקה מלהופיע, וחששות מהופעת החרדה במצבים שונים נעלמו גם הם.
הדבר שאני הכי נהנית ממנו זה העובדה שאני מרגישה נטולת חרדות גם בלי שאני זקוקה לכדורים פסיכיאטריים.
בעבודה אני מרגישה טוב יותר, חזרתי מעט לצייר כפי שציירתי פעם, ובכלליות אני מרגישה הרבה יותר שמחה ואנרגטית.
אני ממליצה מאד על שיטת TAT, אני חיכיתי לשיטה הזאת במשך עשרות שנים, והיא עזרה לי להפסיק סוף סוף את החרדות. אני גם ממליצה על שמחה אייזנר בתור מטפל סבלני, רגוע ומכיל".





משובים לאחר טיפול ראשון

הנה מספר משובים קוליים לגבי ההרגשה לאחר הפגישה הראשונה:

  (56 שניות)

 

  (23 שניות)

 

.

איך לעצור התקפי חרדה

        מתנה מיוחדת!
   מלא את פרטיך להורדה:

שם פרטי
 
אימייל     
      
בהרשמתך תצורף לניוזלטר שיגיע מעת לעת.
      פרטיך לעולם לא יועברו לאדם אחר.