שיטת 4 השלבים של שמחה אייזנר להפסקת התקפי חרדה
 

מדוע אני סובל?

אם יש לך התקפי חרדה כבר זמן ממושך, ייתכן ואתה שואל את עצמך שאלות כמו:

  • מדוע אני סובל מבעיה זו?
  • האם זה עונש על משהו שעשיתי?
  • האם זהו ניסיון? ואם כן - מה אני אמור "ללמוד" מניסיון זה?
  • מדוע הבעיה לא חולפת? האם לא למדתי כבר את מה שאני אמור ללמוד?
  • למה בעיה זו לא מפסיקה למרות ששיניתי דברים שונים בחיי, בהתנהגותי, במחשבותיי. מה עוד אני צריך לשנות על מנת שהבעיה תעצור?
  • מה עדיין לא "הבנתי" שבגלל זה הבעיה עדיין נמשכת? איזה "לימוד" עוד נשאר לי?
  • כל שאלה אחרת.

השאלות האלו מתסכלות אותך. אתה אומר לעצמך: "די! כמה זמן עוד אני צריך לסבול מזה?! מה אני צריך לעשות שדי! ההתקפים פשוט ייפסקו?!"

כדי לדעת בוודאות מדוע יש לך התקפי חרדה, צריך להיות במדריגה של נביא. בזמן הנביאים, אנשים היו הולכים אל הנביא כדי לשאול אותו מה התיקון הספציפי שלהם בעולם, והנביא היה עונה להם.

בימינו, שאין נביאים, אין אפשרות ממשית לדעת בצורה וודאית מה התיקון שלך. כן קיימות שיטות, טכניקות ודרכים להגיע לידיעה הזאת, אך זהו תהליך שבדרך כלל ארוך.

מסיבה זו, כל עוד שאתה לא במדריגה שאתה מסוגל לדעת מהו התיקון שלך, אתה לא יכול להרשות לעצמך להניח שהתקפי החרדה הם ה"תיקון" הספציפי שלך בעולם. אם אתה מניח כך, אתה בעצם "מקבל" את עובדת המצאות ההתקפים.

אם אתה מקבל את התקפי החרדה, והתיקון שלך הוא בכלל משהו אחר לחלוטין, אז בקבלת ההתקפים מנעת מעצמך לעשות את מה שאתה באמת אמור לעשות.

אם כל אחד ממאות אלפי האנשים בישראל שסובלים מהתקפי חרדה יחשוב שזהו התיקון שלו ולא יפעל על מנת להפסיק את הבעיה - המדינה לא תחזיק מעמד יותר מדי זמן (אנשים לא יתפתחו, לא יפתחו קשרים וכו').

כלומר: זה לא הגיוני לומר שההתקפים הם התיקון שלך, ואין לך מה לעשות אלא לקבל אותם ולחיות איתם.

אפשר לומר על דברים שאין לך אפשרות לשנות שהם חלק מהתיקון שלך. על בעיה פיזית למשל שאי אפשר לרפא אפשר לומר שזה כדי לשמש חלק מתיקון.

אך על בעיה שאפשר לשנות? האם תאמר לדוגמא על שבירת רגל שזהו התיקון שלך ולא תלך לשים עליו גבס?

האם תאמר על פצע פתוח שהוא התיקון שלך ולא תלך לתפור את הפצע?

לסיכום, אפשר לטעון שמשהו מהווה חלק מהתיקון שלך אם אין לך את היכולת לשנות אותו. אך בדבר שאתה יכול לשנות, כמו התקפי חרדה (יש כאן לדוגמא סיפורים רבים של אנשים שהצליחו להפסיק את ההתקפים לחלוטין), לטעון כזה דבר הוא פשוט טעות שיכולה לגרום לך לפספס לחלוטין את התיקון האמיתי שלך שיכול להיות משהו אחר לגמרי.

 

.

איך לעצור התקפי חרדה

        מתנה מיוחדת!
   מלא את פרטיך להורדה:

שם פרטי
 
אימייל     
      
בהרשמתך תצורף לניוזלטר שיגיע מעת לעת.
      פרטיך לעולם לא יועברו לאדם אחר.